Triki na przedłużenie trwałości podkładu – wypróbuj teraz!

Triki na przedłużenie trwałości podkładu – wypróbuj teraz!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nakładasz podkład, a on ściera się z twarzy, roluje i tworzy nieestetyczne plamy? Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym unikniesz makijażowej wpadki i raz na zawsze pozbędziesz się problemu nietrwałego podkładu.

Zacznij od pielęgnacji

Nie bez przyczyny mówi się, że pierwszym krokiem podczas wykonywania makijażu jest odpowiednia pielęgnacja. Nawet najlepszy podkład nie będzie się trzymał na nieprzygotowanej twarzy.

Ważne jest więc zrobienie peelingu, by pozbyć się suchych, nieestetycznych skórek, oraz nałożenie kremu nawilżającego, rozświetlającego, matującego lub odżywczego. I tutaj jeszcze jedna uwaga: podkład można nakładać, gdy krem całkowicie się wchłonie. W innym wypadku może się po prostu zwarzyć.

Dobry przyjaciel – baza

Baza przedłuży trwałość podkładu, jednak tylko wtedy, gdy będzie dobrze dobrana. Ta o właściwościach mocno matujących w żaden sposób nie pomoże skórze suchej, a rozświetlająca – tłustej (ta sama zasada obowiązuje przy wybieraniu podkładu). Częstym błędem jest też nakładanie na twarz za dużej ilości bazy, szczególnie tej silikonowej. W zupełności wystarczy porcja równa wielkości ziarnka grochu.

Technika nakładania podkładu

To, czy podkład utrzyma się na Twojej twarzy przez cały dzień, zależy również od samej techniki nakładania. Można do tego użyć palców, pędzli lub gąbeczki. Największe krycie oraz trwałość podkładu da stemplowanie, czyli wciskanie pigmentu w skórę miejsce po miejscu, bez wykonywania dużych, rozcierających ruchów. Kluczem jest też nakładanie cienkich warstw – w razie potrzeby można miejscowo dołożyć podkładu lub zastosować korektor. Na koniec utrwal całość pudrem transparentnym – sypkim lub w kamieniu.

Ręce precz od twarzy!

Na nic zdadzą się powyższe triki, jeśli w ciągu dnia będziesz cały czas dotykać twarzy, pocierać ją, dmuchać nos, podpierać brodę lub policzek. Przez takie działania zetrzesz podkład na własne życzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie unikalnej biżuterii – jak wykorzystać elementy ze szlachetnych metali?
Tworzenie unikalnej biżuterii – jak wykorzystać elementy ze szlachetnych metali?
Odkryj jak stworzyć wyjątkową biżuterię z wykorzystaniem różnych szlachetnych metali. Dowiedz się, które metale są najlepsze do tworzenia niepowtarzalnych projektów.
Ekskluzywne perfumy – jak upolować prawdziwe okazje?
Ekskluzywne perfumy – jak upolować prawdziwe okazje?
Czy to kobieta, czy to mężczyzna - każdy lubi ładnie pachnieć. Po perfumy sięgamy każdego dnia. Te dobrej jakości są jednak dość drogie. Jak upolować je w atrakcyjnych cenach? Sprawdź nasze rady!
5 kosmetyków, które warto włączyć do wiosennej pielęgnacji!
5 kosmetyków, które warto włączyć do wiosennej pielęgnacji!
Te produkty powinny się znaleźć w twojej wiosennej pielęgnacji! Poznaj 5 najlepszych kosmetyków!
Ostatnie wpisy