Klej do rzęs – który wybrać?

Makijaż
Klej do rzęs – który wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sztuczne rzęsy wykorzystywane są najczęściej w wieczorowych makijażach. Nie zawsze jednak wiemy, jaki klej do rzęs powinniśmy wybrać. Ważne jest, aby był on hipoalergiczny oraz  mógł być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Dzięki niemu nasze rzęsy będą się idealnie trzymały, a my nie będziemy ryzykować podrażnieniem oraz reakcją alergiczną.

Jaki klej do rzęs wybrać?

Klej do rzęs powinien posiadać odpowiednie atesty i mieć dobry, możliwie jak najkrótszy skład. Unikajmy tych z cyjanoakrylem w roli głównej. Może on powodować uczulenie, a nawet oparzenia.  Nie bez znaczenia jest również firma. Warto wybrać taką, która specjalizuje się w produkcji kleju do rzęs oraz  sama produkuje syntetyczne rzęsy. Będziemy mieć pewność co do ich pochodzenia i dobrego składu. Jak powinien być wysokiej jakości klej do rzęs?

https://www.instagram.com/p/CDTXj2VHKvy/

Przede wszystkim powinien posiadać odpowiednią konsystencję. Kleje o niskiej jakości są bardzo gęste i utrudniają prawidłowe doklejenie rzęs.  Warto wybierać kleje hipoalergiczne. Przed pierwszym użyciem należy wykonać próbę uczuleniową. Wystarczy odrobinę kleju nałożyć na dłoń i zobaczyć jak zareaguje nasza skóra. Jeśli po jakimś czasie nie pojawi się u nas uczulenie i reakcja alergiczna, taka jak świąd czy pieczenie, możemy być pewni, że klej jest dla nas bezpieczny.

Dobrej jakości klej do rzęs powinien być łatwy do usunięcia za pomocą specjalnego płynu do demakijażu. Klej do rzęs powinien odznaczać się odpowiednią elastycznością. Dzięki temu kępki, które doczepiamy, będą znacznie ładniej przylegać do powieki. Kleje do rzęs dostępne są w tubkach, które bardzo ułatwiają aplikację sztucznych rzęs, ponieważ możemy kontrolować ilość wyciskanego produktu. 

Warto wybierać lateksowe kleje do rzęs, które są wyjątkowo elastyczne i łatwe do aplikacji. Nie warto na nim oszczędzać, ponieważ słabej jakości klej do rzęs szybko schnie i może powodować u nas podrażnienia i reakcje alergiczne. 

Jak nałożyć klej do rzęs?

Klej do rzęs nakładamy w niewielkich ilościach na kępkę rzęs. Wystarczy  niewielka jego ilość, by rzęsy trzymały się odpowiednio. Nie warto przesadzać z ilością produktu, ponieważ może okazać się, że sztuczne rzęsy będą odstawały od naszych naturalnych. Dodatkowo warto podczas ich przyklejania lekko je docisnąć. Rzęsy powinno się dopasowywać do długości naszych naturalnych rzęs, a także wybrać ich dobrą grubość. Ważne jest również, aby wybierać kępki jednej wielkości i jednej marki. Klej do rzęs po około 30 sekundach zmienia swój odcień na przeźroczysty, dzięki czemu mamy pewność, że będzie niewidoczny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najmodniejsze czółenka na lato i wiosnę 2022
Najmodniejsze czółenka na lato i wiosnę 2022
Przedstawiamy najmodniejsze czółenka na lato i wiosnę 2022.
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń cardio bez opuszczania domu?
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń cardio bez opuszczania domu?
Wybierz idealny sprzęt do ćwiczeń cardio i utrzymuj formę bez opuszczania domu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jakie urządzenia są najbardziej efektywne.
Jak pokonać przewlekły ból kręgosłupa?
Jak pokonać przewlekły ból kręgosłupa?
Przewlekły ból kręgosłupa stanowi wyzwanie, z którym zmaga się znacząca część społeczeństwa.
Ostatnie wpisy