Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Popularna platforma internetowa Zalando wprowadza ofertę pre-owned, która niewątpliwie zrewolucjonizuje rynek odzieżowy. To właśnie dzięki niej będzie można kupować oraz sprzedawać rzeczy z „drugiej ręki”. Czy sprawdzi się w Polsce?

Wizerunek odzieży używanej na przestrzeni lat ulegał stopniowej zmianie. Obecnie nie kojarzy się ona już z zaniedbanymi ubraniami po kimś, ale unikalnymi rzeczami, które pozwalają wyróżnić się z tłumu. Użytkownicy ubrań z drugiej ręki doceniają też fakt, że można kupić dobrej jakości odzież w przystępnej cenie.

Nie mniej ważna, zwłaszcza dla pokolenia Z czy milenialsów, jest ochrona środowiska, a tej, sprzyja ograniczanie produkcji ubrań. Fakt, że przemysł modowy w znacznym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia planety nie uszedł uwadze innym znanym markom, takim jak choćby H&M, która również testuje rynek odzieży używanej.

W otwarciu się na rynek second handów Zalando dostrzegło także duży potencjał zysku. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, rynek ubrań z drugiej ręki wart jest około 5-6 mld zł rocznie. Mimo wszystko to dobra wiadomość dla wszystkich poszukujących modowych perełek, indywidualistów chcących wyróżnić się z tłumu, a także środowiska.

A wy będziecie korzystać z oferty Zalando?

Joanna Kowalczyk

[email protected]

Copywriterka z pasją i wyczuciem stylu. Na co dzień dostarcza czytelnikom garść inspiracji związanych z aranżacją wnętrz oraz newsy ze świata mody. Prywatnie miłośniczka kotów rasy sfinks, dobrych seriali na Netflixie i tajskiej kuchni. Oszczędności wydaje na podróże, dobrą kawę i pomidorki koktajlowe. Ceni minimalizm, bo nie lubi sprzątać.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *