GAP wchodzi do Polski! Co wiemy o amerykańskiej marce?

Sklepy
GAP wchodzi do Polski! Co wiemy o amerykańskiej marce?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

To już pewne! GAP oficjalnie wchodzi do Polski! Pod koniec września na instagramowym koncie @gappolska pojawił się pierwszy powitalny wpis. Marka odzieżowa stawia w naszym kraju na sprzedaż internetową. Jaka jest historia tej znanej na całym świecie marki? Skąd wziął się jej fenomen? Sprawdźmy!

Do tej pory w Polsce marka GAP była dostępna jedynie za pośrednictwem internetowych sklepów multibrandowych. Już niedługo będziemy mogli zrobić zakupy na jednej, oficjalnej domenie.

Historia marki GAP

Marka GAP została założona przez amerykańskie małżeństwo – Donalda i Doris Fisher. W 1969 r. w San Francisco otworzyli butik, w którym sprzedawali pierwszy produkt marki – jeansy w popularnym wtedy niebieskim kolorze. Początkowo mało kto zwracał uwagę na maleńki sklepik znajdujący się w sąsiedztwie San Francisco State University, przez co butikowi groziło bankructwo. Jednak jak powszechnie wiadomo, reklama jest dźwignią handlu, dlatego też małżeństwo postanowiło zamieścić w lokalnej prasie ogłoszenie, które informowało mieszkańców, że w butiku można kupić „tony jeansów” w bardzo niskich cenach. Jak można się spodziewać, odzew był natychmiastowy – wszyscy chcieli kupić ubrania jak najtaniej. Półki opustoszały w kilka dni, a najliczniejszą grupą klientów okazała się młodzież. Dlatego też państwo Fisher postanowili nazwać sklepik The Gap, od terminu Gap Generation. Idąc za ciosem, małżeństwo założyło markę o nazwie The Gap Stores Inc.

Szybko okazało się, że Donald i Doris Fisher zapełnili lukę na rynku odzieżowym. Do tej pory jeansy traktowane były głównie jako ubranie robocze. Młodzież traktowała je jednak jako wyraz buntu i z chęcią nosiła na co dzień.

Już dwa lata po otwarciu pierwszych sklepików pod szyldem GAP, firma zarabiała 2,5 miliona dolarów rocznie, a jeansy stały się najpopularniejszym rodzajem spodni. Nosili je wszyscy, a GAP sprzedawał je po naprawdę okazyjnych cenach. Nic więc dziwnego, że marka przynosiła tak ogromne zyski.

Fisherowie zdawali sobie sprawę z tego, że nie mogą sprzedawać jeansów w nieskończoność, tym bardziej że po piętach deptał im koncern Levi’s Strauss. W 1983 r. do firmy dołączył nowy dyrektor generalny – Millard „Mickey” Drexler, który rozpoczął transformację asortymentu marki z typowo jeansowego na o wiele szerszy. GAP przeszedł także rewolucję wizerunkową. Młodzież, która kiedyś zaopatrywała się w jeansy marki, zdążyła już dorosnąć i miała zupełnie inne potrzeby modowe.

Od tamtego momentu GAP zaczął przypominać markę, którą znamy dziś – neutralne barwy, tkaniny, które pozyskuje się z naturalnych włókien, oraz klasyczne kroje. To sprawiło, że markę pokochały miliony osób na całym świecie. Styl ten określany jest jako nowojorski i amerykański – powszechnie kojarzony z minimalizmem o sportowym akcencie, wskazującym na zdrowy styl życia.

Asortyment marki GAP

Dziś najpopularniejszym elementem z asortymentu GAP są bluzy z logo marki. Szybko stały się światowym bestsellerem. Nosili je nawet bohaterowie serialu „Przyjaciele”. Nie brakuje również spodni, T-shirtów, swetrów, a nawet sukienek. W internetowym sklepie GAP z pewnością zrobisz zakupy dla całej rodziny!

Zdjęcie główne: lan deng/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Perfumy unisex – które z nich warto wypróbować?
Perfumy unisex – które z nich warto wypróbować?
Perfumy to must-have kosmetyczki zarówno damskiej, jak i męskiej. Sprawdź nasze propozycje perfum unisex.
Kiedy i dlaczego warto wykonać tomografię zęba?
Kiedy i dlaczego warto wykonać tomografię zęba?
Tomografia zęba, znana również jako tomografia komputerowa (CT) jamy ustnej, stanowi jeden z najbardziej zaawansowanych sposobów diagnostyki obrazowej w stomatologii.
Fale w stylu lat 70. – wielki powrót ultrakobiecej fryzury!
Fale w stylu lat 70. – wielki powrót ultrakobiecej fryzury!
Loki to świetny pomysł na bardzo kobiecą fryzurę. Obecnie dużą popularnością cieszą się te w stylu lat 70. Sprawdź, jak je wykonać bez konieczności wizyty u fryzjera!
Ostatnie wpisy