Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakupy przez Internet stały są powszechne, zwłaszcza w czasie pandemii. Coraz mniej z nas jest nieufnych do tej formy dokonywania zakupów. Mimo to, warto przestrzegać kilku zasad i zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie. Oto bezpieczne praktyki rekomendowane przez e-sklep Answear.com.

1. Certyfikat bezpieczeństwa , czyli wiarygodność sklepu internetowego

Certyfikat SSL jest podstawą działania bezpiecznego sklepu internetowego. Jest to protokół sieciowy używany do bezpiecznych połączeń internetowych, który zapewnia poufność przesyłanych informacji, np. danych klientów sklepu internetowego.  Jak sprawdzić czy sklep ma tak certyfikat? W w pasku adresu przeglądarki powinien wyświetlać się – https:// zamiast standardowego http://.

2. Sprawdź, jaka jest historia sklepu

Zaufanie klientów i renomę buduje się latami. Przed zakupami sprawdzić historię sklepu internetowego, np. rok założenia, kraje w których działa, zdobyte certyfikaty czy nagrody.  Zobacz także jakie dane firma umieszcza w  mediach społecznościowych. Warto także, zapoznać się z regulaminem przed  zawsze warto przeczytać przed rozpoczęciem transakcji.

3. Zobacz, jakie są opinie innych klientów

Ważne są także opinie innych klientów.  Czy wiesz, że aż 80 proc. kupujących decyduje się skorzystać z oferty danego sklepu tylko na podstawie opinii innych osób?  Sprawdź w  wyszukiwarce Google, jakie sklep ma oceny i komentarze.

4. Metody płatności

Bezpieczny i uczciwy  sklep powinien umożliwiać bezpieczny sposób dokonywania płatności. Różnorodność dostępnych form płatności sprzyja wygodzie i potwierdza wiarygodność, a także doświadczenie e-sklepu.

5. Jakie są koszty i czas dostawy?

Sprawdź jakie są jawne i ukryte koszty transakcji – godny zaufania sklep umieszcza wszystkie informacje o ostatecznej cenie produktu, kosztach dostawy, a także jej terminie na karcie produktu lub na specjalnych podstronach.

6. Środki ostrożności w czasie koronawirusa

W dobie pandemii  wiele sklepów umieszcza informacje o tym, w jaki sposób przechowuje towar lub jakie procedury wdrożono ze względu na koronowirusa.

Julia Sawicka-Grandia

j.sawicka-grandia@bluewhalepress.pl

Dziennikarka i redaktorka z wieloletnim doświadczeniem. Przez wiele lat związana z rynkiem custom publishing, gdzie była odpowiedzialna za content marketing dla marek działających w branży modowej i beauty. Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasja to podróże, które są dla niej największym źródłem inspiracji. Szczególnie upodobała sobie Kubę i region Bałkanów.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *