Bezpieczne zakupy online – 6. zasad, których powinnaś przestrzegać

Bezpieczne zakupy online – 6. zasad, których powinnaś przestrzegać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakupy przez Internet stały są powszechne, zwłaszcza w czasie pandemii. Coraz mniej z nas jest nieufnych do tej formy dokonywania zakupów. Mimo to, warto przestrzegać kilku zasad i zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie. Oto bezpieczne praktyki rekomendowane przez e-sklep Answear.com.

1. Certyfikat bezpieczeństwa , czyli wiarygodność sklepu internetowego

Certyfikat SSL jest podstawą działania bezpiecznego sklepu internetowego. Jest to protokół sieciowy używany do bezpiecznych połączeń internetowych, który zapewnia poufność przesyłanych informacji, np. danych klientów sklepu internetowego.  Jak sprawdzić czy sklep ma tak certyfikat? W w pasku adresu przeglądarki powinien wyświetlać się – https:// zamiast standardowego http://.

2. Sprawdź, jaka jest historia sklepu

Zaufanie klientów i renomę buduje się latami. Przed zakupami sprawdzić historię sklepu internetowego, np. rok założenia, kraje w których działa, zdobyte certyfikaty czy nagrody.  Zobacz także jakie dane firma umieszcza w  mediach społecznościowych. Warto także, zapoznać się z regulaminem przed  zawsze warto przeczytać przed rozpoczęciem transakcji.

3. Zobacz, jakie są opinie innych klientów

Ważne są także opinie innych klientów.  Czy wiesz, że aż 80 proc. kupujących decyduje się skorzystać z oferty danego sklepu tylko na podstawie opinii innych osób?  Sprawdź w  wyszukiwarce Google, jakie sklep ma oceny i komentarze.

https://www.instagram.com/p/CEB0F-ulkV8/

4. Metody płatności

Bezpieczny i uczciwy  sklep powinien umożliwiać bezpieczny sposób dokonywania płatności. Różnorodność dostępnych form płatności sprzyja wygodzie i potwierdza wiarygodność, a także doświadczenie e-sklepu.

5. Jakie są koszty i czas dostawy?

Sprawdź jakie są jawne i ukryte koszty transakcji – godny zaufania sklep umieszcza wszystkie informacje o ostatecznej cenie produktu, kosztach dostawy, a także jej terminie na karcie produktu lub na specjalnych podstronach.

6. Środki ostrożności w czasie koronawirusa

W dobie pandemii  wiele sklepów umieszcza informacje o tym, w jaki sposób przechowuje towar lub jakie procedury wdrożono ze względu na koronowirusa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega peeling enzymatyczny i dla kogo jest przeznaczony?
Na czym polega peeling enzymatyczny i dla kogo jest przeznaczony?
Peeling enzymatyczny jest delikatny, dlatego bez trudu przeprowadzisz go w domu. Sprawdź, jak to zrobić.
Jak wybrać idealną sztuczną drzewkę na święta – poradnik krok po kroku
Jak wybrać idealną sztuczną drzewkę na święta – poradnik krok po kroku
Odkryj, jak wybierać idealne sztuczne drzewko na święta. Nasz poradnik krok po kroku pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję i cieszyć się świątecznym klimatem w Twoim domu.
Z jakich materiałów wybierać spodnie?
Z jakich materiałów wybierać spodnie?
Szukasz jakościowych modeli odzieży, które przez lata będą pełnić swoją funkcję? Sprawdź, jakie materiały są najlepsze. Wybierz doskonałe spodnie casualowe, sportowe i specjalistyczne.
Ostatnie wpisy