Czy usuwanie tatuaży jest bezpieczne?

Czy usuwanie tatuaży jest bezpieczne?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Uległeś chwilowym impulsom, zrobiłeś sobie tatuaż i teraz tego żałujesz. Być może po prostu stary tatuaż nie wydaje się już tak interesujący i piękny? Na szczęście większość tatuaży da się dziś bezpiecznie usunąć.

Czy usuwanie tatuaży jest bezpieczne?

Badania pokazują, że nawet 25% osób z tatuażami żałuje swojej decyzji. Na szczęście laserowe usuwanie tatuaży może szybko rozwiązać ten problem. Większość ekspertów uważa tę metodę za najskuteczniejszą. Niektóre tatuaże są usuwane bez śladu, podczas gdy inne mogą pozostawić wyblakłe plamy.

Usuwanie tatuaży jest całkowicie bezpieczne, a nawet praktycznie bezbolesne. Specjalista wykonuje najpierw znieczulenie miejscowe – znieczulają obszar, w którym znajduje się tatuaż. Na skórę nakładany jest specjalny krem. Jednak istnieje niewielkie ryzyko pojawienia się infekcji, gdyż każda wiązka lasera lekko uszkadza skórę.

Tatuaż może nie zostać całkowicie usunięty. Pigmentacja koloru niebieskiego lub czarnego jest łatwa do usunięcia, ale czerwone rysunki często pojawiają się na skórze. Poprzez nieprawidłowe działanie lasera skóra może stać się jaśniejsza lub ciemniejsza. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym dokonamy zabiegu – klinikamurano.com. Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu?

Lekarz oddziałuje na tatuaż wiązką lasera. Głównym celem jest usunięcie barwnika i nie uszkodzenie skóry. Musi tak skonfigurować sprzęt, aby działał na określonej długości fali. Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego jest prostsze, jeśli obraz wykonany jest czarnym tuszem. Czarna pigmentacja pochłania energię lasera i szybko się rozpada, co ułatwia usuwanie tatuaży. Warszawa to jedno z tych miast, gdzie bez problemu znajdziemy klinikę, w której bezpiecznie usuniemy tatuaż.

Proces usuwania tatuażu trwa długo. Niestety nie można po prostu przyjść do kliniki i pozbyć się tatuażu w jednej sesji. Średnio 7-8 operacji wykonuje się w odstępach kilkutygodniowych lub miesięcznych – zależy to od wielkości i ilości kolorów w tatuażu. Już po pierwszym zabiegu wydaje się, że tatuaż prawie zniknął. Niestety efekt utrzymuje się tylko 15 minut. Tatuaż będzie wyglądał trochę bledszy niż przed operacją. Z każdą kolejną sesją będzie się rozjaśniać, aż całkowicie zniknie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Skóra poddana zabiegowi laserowemu często wygląda jak oparzenie. Czasami pojawia się obrzęk, pęcherze lub siniaki, które są konsekwencją zabiegu, jakim jest usuwanie tatuaży. Warszawa to jedno z miast, gdzie znajdziemy renomowane kliniki, w których uzyskamy wszelkie informacje na temat usuwania tatuaży i pielęgnacji skóry.

Po zakończeniu zabiegu przez pierwsze 3 dni należy smarować ranę maścią leczniczą i owijać sterylną gazą. Utrzymuj skórę suchą i czystą. To przyspieszy jej powrót do zdrowia. W razie potrzeby oczyść ranę delikatnymi, delikatnymi dotknięciami. Pęcherze po usunięciu tatuażu są naturalną częścią procesu gojenia. Wystarczy nałożyć maść na 24 godziny. Zastosuj zimne okłady na skórę, aby zwalczyć stany zapalne. Zażywanie aspiryny w celu złagodzenia bólu jest niebezpieczne. Zwiększa ryzyko siniaków i krwawień. Nie dotykaj ochronnej skorupy na ranie. Lepiej w ogóle nie dotykać powierzchni odnowionej skóry. W ten sposób unikniesz blizn. Prysznic można wziąć już 2 godziny po operacji. Ale nie zwilżaj uszkodzonej skóry, dopóki nie zostanie całkowicie wyleczona. Nie możesz kąpać się i pływać. Przyspieszy to gojenie i zapobiegnie infekcji rany.

Jak znaleźć specjalistę do usuwania tatuaży?

Cena zabiegu uzależniona jest od kilku czynników. Oto kilka cech tatuażu, które wpływają na ceny:

• Rozmiar.

• Kolor.

• Wiek.

Koszt usunięcia starego tatuażu jest niższy niż nowego. Zniknięcie czarnego wzoru będzie kosztować mniej niż usunięcie czerwonego tatuażu. Usuwanie dużych tatuaży zajmuje dużo czasu. Będziesz musiał często odwiedzać lekarza i robić długie przerwy między zabiegami.

Zalecamy nie zwracać uwagi na koszt operacji. Kluczowymi czynnikami są umiejętności lekarza i dostępność nowoczesnego sprzętu. Najlepsze lasery stacjonarne są zwykle stosowane w dużych klinikach. Zabieg należy przeprowadzić w specjalnym pomieszczeniu, w którym pacjent jest chroniony przed negatywnymi skutkami lasera. Musisz mieć specjalne okulary, aby nie uszkodzić oczu. To kolejny argument przemawiający za pójściem do dobrze wyposażonego centrum medycznego. Przed skontaktowaniem się z kliniką zapoznaj się z opiniami byłych pacjentów i sprawdź, czy dana klinika ma wszelkie pozwolenia na prowadzenie działalności.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moda: Wyrażanie siebie poprzez styl
Moda: Wyrażanie siebie poprzez styl
Moda jest jednym z najpotężniejszych środków wyrazu, które umożliwiają nam prezentowanie naszej indywidualności i wyrażanie naszych uczuć i preferencji.
Xmas Time, czyli najnowsza świąteczna kolekcja od Sinsay!
Xmas Time, czyli najnowsza świąteczna kolekcja od Sinsay!
Odkryj najnowszą kolekcję od Sinsay - Xmas Time, która jest zapowiedzią zbliżających się świąt!
Jak dobrać olejek do porowatości włosów?
Jak dobrać olejek do porowatości włosów?
Olejowanie włosów jest idealnym sposobem na zachowanie ich sprężystości oraz sprawienie, by były znacznie łatwiejsze w rozczesywaniu i lepiej się układały.
Ostatnie wpisy