ABC wiosennej pielęgnacji skóry

ABC wiosennej pielęgnacji skóry
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra po zimie jest zmęczona, przesuszona, szara i podatna na podrażnienia. Wiosna to czas, by zadbać o jej regenerację. Pielęgnacja cery powinna odbywać się etapami, czyli być kompleksowa. Podpowiadamy, co zrobić, by skóra była zdrowa i promienna. 

Zanim przejdziemy do jakichkolwiek zabiegów na naszej skórze, musimy dobrać kosmetyki odpowiednie do typu cery. Jeśli tego nie zrobimy, możemy wyrządzić jej dużo szkód. Cery wrażliwe, naczynkowe, trądzikowe, skłonne do podrażnień są szczególnie wymagające. Dlatego uważnie czytajmy składy produktów kosmetycznych i starajmy się stawiać przede wszystkim na te oparte na składnikach naturalnych.

Krok pierwszy: oczyszczenie

Musimy bardzo dokładnie umyć twarz, by przygotować skórę do aplikacji jakichkolwiek kosmetyków. Sama woda jednak nie wystarczy. Dobrze jest myć cerę żelem do oczyszczania. Delikatnie, kolistymi ruchami masujemy najbardziej newralgiczne miejsca, jak czoło, policzki i broda. Staramy się natomiast omijać okolice oczu, by preparat się do nich nie dostał. Zamiast żelem możemy oczyszczać skórę za pomocą toniku. To kosmetyk, który przywraca skórze prawidłowe pH i przygotowuje ją do przyjęcia kremu.

Krok drugi: nawilżenie

Gdy skóra jest już dokładnie oczyszczona, jest też gotowa na aplikację kremu. Ten rodzaj kosmetyku oczywiście też dobieramy do typu cery. Dla bardziej wrażliwej wybierzemy preparaty głęboko nawilżające, z witaminą C czy retinolem. Retinol, nazywany zamiennie witaminą A, odpowiada głównie za pobudzenie produkcji kolagenu w skórze, ale działa także przeciwzmarszczkowo i opóźnia procesy starzenia się skóry. Krem do twarzy dobieramy też w zależności od pory roku, o czym wiele pań zapomina. Kosmetyk powinien dobrze zabezpieczać przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak szkodliwe promienie UV, wiatr, mróz czy smog.

Krok trzeci: makijaż

Pamiętajmy o tym, że makijaż ma nie tylko właściwości upiększające, ale także ochronne. Make-up również zabezpiecza skórę twarzy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na rynku kosmetycznym jest coraz więcej produktów, które mają naturalne składy i nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Bardzo ważne jest to, by dobierać kosmetyki do makijażu, które nie będą zatykały porów i pozwolą skórze swobodnie oddychać, nawet przez kilkanaście godzin. Wiosną zaleca się stosowanie kremów BB, ponieważ ich formuła jest lekka i mają też właściwości kryjące, więc nie będziemy musiały się martwić, że kosmetyk nie pokryje nieestetycznych krostek.

Krok czwarty: nocna pielęgnacja skóry

Po dniu pełnym wrażeń, w którym na twarzy „lądowały” różne kosmetyki, należy dać jej odpocząć. Po dokładnym demakijażu możemy zastosować także peeling (regularny peeling jest zalecany zwłaszcza osobom ze skórą tłustą i trądzikową), który jest dobrą opcją na złuszczenie martwych komórek naskórka. Zamiast peelingu możemy zastosować maseczkę odżywczą lub regenerująco-nawilżającą. Wybór uzależniamy ponownie od typu cery.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pavel Danilyuk

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Masz alergię na hybrydy? Poznaj nasze alternatywy!
Masz alergię na hybrydy? Poznaj nasze alternatywy!
Przedstawiamy 5 sposobów na piękny manicure bez konieczności używania lakierów hybrydowych!
Polski sklep z atrakcyjnymi cenami? Tylko Sinsay!
Polski sklep z atrakcyjnymi cenami? Tylko Sinsay!
W Sinsay szeroki asortyment łączy się z dobrymi cenami! Nie wierzysz? Odwiedź salony marki i sprawdź, w jak dobrych cenach są w nich akcesoria oraz ubrania dla całej rodziny, dodatki do domu, a także kosmetyki do makijażu i pielęgnacji.
Co jeść, by wzmocnić paznokcie?
Co jeść, by wzmocnić paznokcie?
Dieta na wzmocnienie paznokci może sprawić, że staną się one twardsze i mniej łamliwe. Wystarczy kilka produktów w diecie, by uzupełnić niedobory cynku i krzemu oraz poprawić wygląd płytki paznokciowej.
Ostatnie wpisy