Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Uśmiech to najczęściej najlepszy sposób na zyskanie sobie czyjejś przychylności i sympatii oraz sprawdzona metoda na przełamanie pierwszych lodów. W tym kontekście ogromną rolę odgrywają również usta. Każda z nas marzy o tym, by były one pełne i podkreślone, jak u gwiazd. Niestety w większości przypadków natura nie wysłuchała naszych próśb. Jednak jak się okazuje, aby osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy zastosować parę makijażowych sztuczek.

Zapomnij o bolesnych zabiegach 

Naturalne metody nie tylko pozwolą osiągnąć spektakularny efekt, ale również uchronią nas przed inwazyjnymi, czasem bolesnymi sposobami poprawienia swojej urody. Poza tym zbytnio nie nadwyrężą naszego konta. Aby uzyskać fajny i imponujący efekt, najlepiej zastosować sprawdzone makijażowe sztuczki oraz zadbać o prawidłową pielęgnację ust. Domowe sposoby i odpowiednia technika makijażu potrafią zdziałać prawdziwe cuda, dzięki którym pożegnamy nijakie i spłaszczone usta.

Jak uzyskać efekt pełnych ust?

Domowy peeling

Aby usta zawsze ładnie się prezentowały, należy regularnie wykonywać peeling. Oprócz pozbycia się wszelkich suchych skórek, które wyglądają nieestetycznie, peeling poprawi także krążenie, nawilży oraz uwydatni usta. Świetnym pomysłem jest zrobienie wersji DIY z domowych, naturalnych składników – możemy użyć do tego oliwy z oliwek, miodu i cukru. Dobrym sposobem na powiększenie ust jest również wtarcie w wargi rozgrzewającego olejku. Najlepiej sprawdzi się tu olejek eukaliptusowy, czy miętowy. Związki aktywne z olejków, poprawiają krążenie, co pozytywnie wpływa na jędrność oraz optyczne powiększenie ust. To świetny naturalny sposób na efekt wow.

Siła konturówki 

Kolejnym sposobem powiększenia ust jest prosty makijażowy trik polegający na zastosowaniu konturówki. Usta należy dokładnie obrysować, najlepiej nieznacznie wychodząc poza ich naturalny zarys, co tylko spotęguje pożądany efekt. Nie wolno jednak przesadzić, ponieważ, zamiast naturalnych, pełnych ust, możemy otrzymać coś kompletnie odwrotnego. Należy skupić się na dokładnym obrysowaniu łuku Kupidyna i środka dolnej wargi. Warto pamiętać, że odcienie nude działają powiększająco. Poza tym kolor konturówki powinien być odrobinę ciemniejszy od naturalnego koloru ust. Możemy też postawić na cielisty model.

Rozświetlacz + bronzer

Aby usta wydawały się znacznie większe i pełniejsze, warto zastosować rozświetlacz i bronzer, które nałożone w odpowiedni sposób nie tylko tuszują niedoskonałości twarzy, ale także poprawiają kontur i uwydatniają atuty warg. Zamiast rozświetlacza z powodzeniem można również użyć białej kredki. Rozświetlacz należy nałożyć na łuk Kupidyna, a brozner zastosować pod dolną wargą. W ten sposób optycznie powiększymy usta, które będą wydawać się dużo pełniejsze i ładnie podkreślone.  

Dodaj nieco blasku 

Najprostszą metodą powiększenia ust jest pomalowanie ich błyszczykiem, który dzięki specjalnym drobinkom, doda ustom subtelnego efektu powiększenia. Na rynku dostępne są również błyszczyki, które w swoim składzie posiadają substancje, mające za zadanie powiększyć usta. Warto również używać jasnych i perłowych szminek, lub tych w kolorze nude. Dobrze jest również zadbać o bazę pod pomadkę – najlepiej sprawdzi się tutaj podkład, który nie tylko przedłuży trwałość makijażu, ale również wydobędzie głębię koloru z pomadki i szminki, których użyjemy.

Ostatnio bardzo modne jest malowanie ust dwoma pomadkami o zbliżonych do siebie kolorach – jaśniejszym i nieco ciemniejszym. Ten trik ma za zadanie podkreślić i powiększyć usta. Jaśniejszą pomadką pokrywamy całe wargi, a ciemniejszą tylko środkowy obszar ust. Dzięki temu uzyskamy spektakularny efekt.

[email protected]

Studentka drugiego roku studiów Marketingu i Sprzedaży, na specjalności Marketing i nowe media. Dzięki studiom i samozaparciu, wciąż zdobywa nową wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, aby w przyszłości stać się cenionym i wysoko wykwalifikowanym pracownikiem w swojej dziedzinie. Od ponad roku zajmuje się pisaniem tekstów, co jest również jej największą pasją. Oprócz pracy pełnej wyzwań, uwielbia czytać dobrze skonstruowane thrillery psychologiczne i uprawiać sport.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *