Na czym polega przedłużanie rzęs?

Uroda
Na czym polega przedłużanie rzęs?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przedłużanie rzęs to wyjątkowo popularny obecnie zabieg kosmetyczny. Dzięki niemu oko jest pięknie podkreślone, a rzęsy dłuższe i gęstsze. Dowiedz się, na czym dokładnie polega przedłużanie oraz jakie metody stylizacji rzęs są najczęściej wybierane przez klientki salonów kosmetycznych. 

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs to nic innego jak precyzyjne doklejanie włosków, których zadaniem jest wydłużenie i/lub zagęszczenie naturalnych rzęs. Na czym polega cały zabieg? Osoba wykonująca stylizację, stosuje metalowe narzędzia, mocny klej i bardzo drobne włoski. Aby przedłużanie rzęs było jak najmniej inwazyjne, włosek przykleja się ok. 1 mm od nasady rzęs naturalnych. Bardzo istotne jest, aby zabieg taki jak przedłużanie rzęs wykonała doświadczona stylistka w sterylnym gabinecie, z użyciem specjalistycznych produktów takich jak cleaner i primer https://noblelashes.pl/cleanery-do-rzes/, a także remover https://noblelashes.pl/removery/ oraz inne produkty dostępne na https://noblelashes.pl/. Z pewnością nie jest to stylizacja, którą możesz wykonać sama w domu. 

Metody przedłużania rzęs

Możesz spotkać się z wieloma metodami przedłużania rzęs. Jedną z nich jest stylizacja 1:1, czyli klasyczna metoda, która polega na doczepieniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej rzęs.  Dzięki temu efekt finalny jest wyjątkowo naturalny, a oko zostaje subtelnie podkreślone. Głównym celem tej metody jest wydłużenie, podkręcenie i przyciemnienie rzęs, ale nie daje ona efektu zagęszczenia.

Bardzo popularne są także metody objętościowe, na przykład 2D lub 3D, które nadają rzęsom objętości. Polegają one na przyklejeniu do jednej naturalnej rzęsy 2-3 sztucznych rzęs. Metoda ta ma na celu także piękne podkręcenie i przyciemnienie rzęs. Efekt jest spektakularny, ale wciąż pozostaje dość naturalny.

Wiele klientek decyduje się także na metodę inspirowaną Kim Kardashian, czyli stylizację Kim Camelia. Polega ona na przyklejaniu naprzemiennie krótszych i dłuższych rzęs, tak by uzyskać efekt delikatnych ząbków. Dzięki temu oko delikatnie się otwiera i zostaje pięknie podkreślone. Efekt ten jest wbrew pozorom dość naturalny – w końcu naturalne rzęsy także nie posiadają takiej samej długości.

Inną, równie zmysłową, metodą na podkreślenie oka jest stylizacja Kocie Oko. Jest to metoda, która stosowana jest do wielu objętości – zarówno tych delikatnych 2D, jak i tych bardziej wyraźnych takich jak 8D. Chodzi tutaj o to, by rzęsy przy zewnętrznym kąciku oka były zdecydowanie dłuższe niż ten na środku i w wewnętrznym kąciku. Jest to jednak propozycja dla kobiet o naturalnie długich rzęsach, ponieważ w tym przypadku rzęsy przyklejane są jedynie w zewnętrznym kąciku. 

Jak długo trzymają się przedłużone rzęsy?

Pytaniem, które często stawiają sobie klientki salonów kosmetycznych zanim podejmą decyzję o przedłużeniu rzęs, jest „jak długo taka stylizacja się utrzymuje?”. Przede wszystkim zależy to od kondycji naturalnych rzęs – na zdrowych i mocnych rzęsach stylizacja będzie utrzymywać się dłużej.  Przyjmuje się jednak, że przedłużane rzęsy powinny się utrzymać przez ok. 3-4 tygodnie. Jeśli więc chcesz utrzymać efekt na dłużej, konieczne są regularne wizyty w salonie – naturalne rzęsy wypadają i są zastępowane nowymi, dlatego też konieczne jest zastąpienie ich nowymi.

Zdjęcie główne: Laura Garcia/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kurtki na okres przejściowy – na jakie modele polować na wyprzedażach?
Kurtki na okres przejściowy – na jakie modele polować na wyprzedażach?
Sezon wyprzedaży zaraz się zaczyna – jaką kurtkę przejściową wybierzesz?
Kolorowe klapki na obcasie to hit tego sezonu – sprawdź, jak je nosić!
Kolorowe klapki na obcasie to hit tego sezonu – sprawdź, jak je nosić!
Doradzamy, jak nosić najmodniejsze buty tego lata!
Moda dla wszystkich: Sukienki plus size jako wyraz indywidualności i pewności siebie
Moda dla wszystkich: Sukienki plus size jako wyraz indywidualności i pewności siebie
Sukienki plus size jako wyraz indywidualności i pewności siebie. Sprawdź jakie wybrać!
Ostatnie wpisy