Czy znasz to uczucie, kiedy powinnaś już wychodzić z domu, a nadal nie wiesz, co zrobić z włosami? W takiej sytuacji znalazła się prawdopodobnie każda z nas. Aby pozbyć się niepotrzebnego stresu w przyszłości, warto zaopatrzyć się w idealną lokówkę, która uratuje Cię z opresji!
Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się, czego potrzebują Twoje włosy.
Wysokie temperatury mogą zaszkodzić cienkim, wysokoporowatym włosom. Jeżeli właśnie takie posiadasz, powinnaś zaopatrzyć się w lokówkę, która działa już w 150 stopniach Celsjusza. Z kolei włosy grube, niskoporowate do odpowiedniej stylizacji będą potrzebowały co najmniej 200 stopni Celsjusza. Na szczęście wiele firm wychodzi naprzeciw tym problemom i wyposaża swoje lokówki w szeroki zakres temperatur. Pamiętaj, że niezależnie od rodzaju włosów, warto zaopatrzyć się w spray chroniący przed wysokimi temperaturami. Stanowi on dodatkowe zabezpieczenie dla włosów.
Kolejnym elementem wartym uwagi jest to, jaki kształt loków chcemy uzyskać. Cienkimi lokówkami uzyskamy drobne loczki, natomiast grubymi – rozciągnięte fale. Istnieją również lokówki automatyczne oraz lokówki wielofunkcyjne z wymiennymi nakładkami. A więc: czego dusza zapragnie!
Lokówka tradycyjna posiada prosty, dość cienki (15–25 mm) wałek oraz klips po boku, który możesz wykorzystać do przytrzymania pasma włosów. Im cieńszy wałek, tym drobniejsze loczki uzyskasz.
Wyglądem przypomina lokówkę tradycyjną, ale jej wałek jest grubszy (30–38 mm). Dzięki niej uzyskasz hollywoodzkie fale lub grube loki.
W przypadku tej lokówki wałek jest w kształcie charakterystycznego stożka, dzięki któremu Twoje loki będą grube u nasady i zwężone na końcach. Tego typu lokówki z reguły nie posiadają klipsa – warto mieć to na uwadze.
Lokówki automatyczne – jedni je kochają, drudzy nienawidzą. Jest tak ze względu na ich wyjątkowe działanie: urządzenie wciąga cienkie pasmo włosów i samo je kręci. Po określonym czasie pasmo powinno wysunąć się z lokówki. Plusy takiego systemu to bez wątpienia fakt, że prawdopodobieństwo poparzenia jest małe oraz to, że każde pasmo będzie zakręcone identycznie. Minusem lokówek automatycznych jest cena – zazwyczaj są droższe od manualnych. Niepokój budzi również brak kontroli nad włosami w czasie pracy lokówki oraz ryzyko wkręcenia kosmyków w urządzenie. Używając go, należy zachować szczególną ostrożność.
Jeżeli do tej pory nie możesz zdecydować się na żaden z wyżej opisanych rodzajów, może warto zainwestować w lokówkę wielofunkcyjną? Posiada ona wymienne końcówki i w zależności od modelu mogą być to nakładki: tradycyjna, spiralna, stożkowa, trójkątna, a także końcówki z zastosowaniem innym niż loki, czyli: prostownica, szczotka, karbownica.
Jest to urządzenie typu dwa w jednym, a więc stanowi doskonałą opcję dla wiecznie spóźnionych! Służy do stylizacji włosów na mokro, ale warto mieć na uwadze, że nie uzyskamy nią idealnych loków, a raczej podkręcone końcówki lub delikatne fale.
Lokówka podróżna to kompaktowa wersja lokówki tradycyjnej. Dzięki swoim rozmiarom zmieści się do torebki, a więc możesz zabrać ją wszędzie.
Warto zwrócić uwagę na to, czy model lokówki, który odpowiada nam kształtem i zakresem temperatur, posiada:
Teraz, kiedy już wiesz, na co powinnaś zwrócić uwagę, możesz wyruszyć na poszukiwania tej jedynej, wymarzonej lokówki!
Powodzenia!