Jak wykonać manicure frezarkowy w warunkach domowych?

Jak wykonać manicure frezarkowy w warunkach domowych?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. To one najbardziej przyciągają uwagę. Witamy się nimi, gestykulujemy oraz pracujemy. Oczywiście, skóra dłoni powinna być zadbana, jednak nie można zapominać o paznokciach. Kiedyś manicure był skomplikowany i musiała go wykonywać kosmetyczka, dzisiaj każda kobieta może ten zabieg przeprowadzić w zaciszu własnego mieszkania.

Na czym polega manicure frezarkowy?

Frezarka jest urządzeniem niezwykle bezpiecznym dla skóry i paznokci. Manicure nią wykonany zakłada obcięcie skórek i nadanie prawidłowego kształtu paznokciom. Wcześniej w tym celu używano ciążek, polerek i pilników, które doprowadzały do drobnych rozcięć, nie były precyzyjne, a co więcej, niszczyły płytkę paznokcia. Manicure frezarkowy jest skuteczny i precyzyjny. Urządzenie pozwala w prosty sposób ściągnąć stary lakier żelowy lub hybrydowy oraz przygotować płytkę paznokcia do nałożenia nowego żelu lub lakieru. Dodatkowym atutem jest brak potrzeby wcześniejszego zmiękczania skórek, co zdecydowanie oszczędza czas wykonywania manicure. 

Na co zwrócić uwagę kupując frezarkę? 

Manicure frezarkowy można wykonać w domu, jednak w tym celu niezbędny jest zakup frezarki. To nieprawda, że tylko salony kosmetyczne dysponują dobrej jakości urządzeniami, ponieważ są one ogólnodostępne. Planując zakup, należy określić swoje wymagania. Jak często zamierzamy używać frezarki? Czy planujemy nią tylko obcinać skórki, czy także ściągać masę żelową z paznokci? Są to ważne kwestie, gdyż od nich zależy dobór odpowiedniego urządzenia. Pierwszym, na co należy zwrócić uwagę, jest moc frezarki. Jeśli będzie używana tylko do manicure, to wystarczy taka o średniej mocy. Jeżeli jednak planujemy nią ściągać masę żelową lub akrylową, wówczas polecamy kupić taką o największej mocy. Ważny jest również kształt i masa rączki. Najlepiej wybrać taką, która dobrze leży w dłoni, jest ergonomiczna i dosyć lekka. Inaczej praca nią może okazać się męcząca. Na koniec należy zwrócić uwagę, jakie frezy są do niej dołączone. Te cienkie i krótkie wiertła cechują się różnym kształtem i ziarnistością. Ziarnistość inaczej zwana gradacją, oznaczana jest kolorami. Najdelikatniejsze mają kolor żółty, pośrednie są oznaczone czerwoną, niebieską i zieloną barwą, najmocniejsze zaś czarną. Frezy zbudowane są z różnych materiałów. Można spotkać wiertła kamienne, ceramiczne lub z węglika spiekanego. Wyróżnia się następujące kształty frezów:

  • kuliste – spełniają takie samo zadanie, jak cążki i nożyczki, 
  • łezki – usuwają nabłonek z płytki paznokcia, 
  • szpice – służą do odsuwania skórek od paznokci, 
  • walec i stożek – są potrzebne w przypadku usuwania żelu lub lakieru hybrydowego z paznokci. 

Manicure frezarkowy – jak wykonać w domu? 

Przed przystąpieniem do działania, należy zorientować się, w jakiej kolejności wykonywać konkretne czynności. Manicure frezarkowy wykonuje się celem usunięcia starego żelu lub lakieru hybrydowego, nadania paznokciom odpowiedniego kształtu, wygładzenia krawędzi, zmatowienia, a także wyregulowania skórek. Zaczynając samodzielne przeprowadzenie zabiegu, na początek należy odkazić dłonie płynem antybakteryjnym. Następnie trzeba użyć frezu stożkowego i delikatnie usunąć z płytki paznokcia stary żel lub lakier hybrydowy. Po tej czynności zmienia się frez na łezkowy i usuwa nabłonek z paznokcia. Wiertełkiem szpicowym odsuwa się skórki od paznokcia, a kulkowym reguluje te okalające paznokieć. Po zakończeniu zabiegu przy użyciu specjalnej szczoteczki należy usunąć powstały pył ze skórek i paznokci. Następnie można na nie nałożyć lakier i wykonać nową stylizację.

Podczas samodzielnie przeprowadzanego zabiegu, należy pamiętać o kilku rzeczach, a mianowicie: 

  • używaj frezów dobrej jakości, 
  • pamiętaj o właściwym doborze gradacji, 
  • dostosuj prędkość obrotów frezarki do wykonywanej czynności. 

Osobom początkującym zaleca się wykonywanie manicure frezarkowego na najniższych obrotach. 

Zdjęcie główne: ©somemeans – stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
3 modne stylizacje na wiosnę
3 modne stylizacje na wiosnę
Nadeszła wiosna, a więc czas najwyższy na zmianę garderoby! Przedstawiamy trzy inspiracje wiosennych outfitów na różne okazje.
7 ubrań, które koniecznie musisz mieć w szafie tego lata!
7 ubrań, które koniecznie musisz mieć w szafie tego lata!
Ostatni moment na uzupełnienie letniej garderoby! Sprawdź, jakie ubrania warto mieć w swojej szafie!
Jak zamaskować rozszerzone pory? Poznaj skuteczne sposoby!
Jak zamaskować rozszerzone pory? Poznaj skuteczne sposoby!
Idealna cera to marzenie każdej kobiety. Niestety nasza cera często boryka się z różnymi niedoskonałościami. Szczególnym problemem są rozszerzone pory. Co można z nimi zrobić? Poznaj najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się tego problemu!
Ostatnie wpisy