Jak taniej kupować oryginalne perfumy?

Jak taniej kupować oryginalne perfumy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Choć perfumy to z pewnością zakupowe uzależnienie niejednej z nas, to niestety są to najdroższe kosmetyki na rynku. Flakon dobrych perfum kosztuje około kilkuset złotych, choć zdarzają się również droższe. Jak kupować perfumy, by nie obciążyć zbytnio naszego portfela, a jednocześnie nie naciąć się na podróbki?

Zakup perfum w niższej cenie – na co zwracać uwagę, by nie kupić podróbki?

Kupując perfumy w niższej cenie, możemy niestety trafić na podróbki. Ich producenci do złudzenia starają się odwzorować opakowanie oryginalnego zapachu, tak by na pierwszy rzut oka niemożliwe było rozpoznanie falsyfikatu. Istnieje jednak kilka zasad, które pomogą nam uniknąć niewłaściwego zakupu.

Zbyt niska cena

Choć w tym artykule doradzamy, jak tanio kupić oryginalne perfumy, to zbyt niska cena powinna zapalić światełko ostrzegawcze w głowie. Zakup oryginalnego produktu jedynie za ułamek ceny raczej nie jest możliwy. Istnieją progi cenowe, wyliczane na podstawie cen hurtowych, poniżej których nie można kupić oryginalnych perfum.

Wygląd opakowania

Wprawne oko od razu odróżni oryginalne opakowanie od podrobionego. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i jest w tym wiele racji. Przyglądając się opakowaniu perfum, warto zwrócić uwagę na detale. Czasem jedna literka, font, odcień lub rozmiar może różnić podrobione opakowanie od oryginalnego. Dobrze więc porównać każdą ściankę kartonika z autentycznym pudełkiem.

Wygląd flakonu

Jeżeli opakowanie nie wzbudza naszych zastrzeżeń, nie oznacza to, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem. Trzeba jeszcze przyjrzeć się flakonowi. Zasady są podobne: kształt, kolor, wielkość i font nie mogą się niczym różnić. Warto zwrócić uwagę również na sposób wykonania buteleczki oraz atomizera. Producenci oryginalnych perfum dokładają największych starań, by opakowania były najwyższej jakości.

Pojemność

Producenci perfum oferują je w określonych pojemnościach. Niektóre z nich możemy kupić w buteleczkach 30, 50, 100 ml, a inne w 60, 75 i 125 ml. Ten istotny szczegół może uchronić nas przed zakupem podróbki.

Zapach

Na koniec najważniejsza kwestia, czyli zapach. Podróbki perfum są jednowymiarowe. Czuć w nich tylko jedną nutę zapachową, która krótko utrzymuje się na naszej skórze. W oryginalnym pachnidle możemy wyczuć trzy nuty, które uwalniają się stopniowo. Pierwszą wyczujemy od razu po aplikacji, drugą i trzecią dopiero po kilku godzinach.

Jak, kiedy i gdzie kupować taniej oryginalne perfumy?

Sprawdzone drogerie internetowe

Nie od dziś wiadomo, że zakupy w internecie są o wiele bardziej opłacalne od tych stacjonarnych. Sklepy online nie muszą chociażby ponosić kosztów prowadzenia sklepu stacjonarnego, utrzymania pracowników itp. Kupując perfumy w drogerii internetowej, zwróć uwagę na opinie innych klientów, dzięki czemu nie natkniesz się na podróbkę.

Promocje i wyprzedaże

Black Friday, Cyber Monday, Dzień Kobiet, Dzień Matki… W roku jest wiele okazji, które sprzyjają obniżkom cen perfum. Warto śledzić profile w social mediach ulubionej drogerii stacjonarnej lub internetowej, a z pewnością nie przegapimy sezonowych obniżek.

Zakupy z drugiej ręki

Dla niektórych perfumy mogą okazać się nieudanym prezentem lub po prostu jakiś zapach po czasie się nudzi. Dlatego warto polować na perfumy na internetowych platformach sprzedażowych. Czasami zużycie produktu jest niewielkie, a cena niższa nawet o połowę. Trzeba jednak uważać, by nie natknąć się na podróbkę.

Zdj. główne: Alex Rosario/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
DeeZee będzie dostępne na Zalando! Przygotowało specjalną kolekcję dla klientów
DeeZee będzie dostępne na Zalando! Przygotowało specjalną kolekcję dla klientów
Współpraca Zalando i Deezee – co z tego wyjdzie?
Konturowanie twarzy – gdzie nakładać bronzer?
Konturowanie twarzy – gdzie nakładać bronzer?
Jednym z kluczowych elementów dobrze wykonanego makeup'u jest prawidłowe konturowanie za pomocą bronzera. Sprawdź, co musisz wiedzieć o idealnym makijażu twarzy.
Przetłuszczające się włosy? Wypróbuj domowe sposoby
Przetłuszczające się włosy? Wypróbuj domowe sposoby
Dowiedz się jak rozwiązać problem przetłuszczających się włosów domowymi sposobami.
Ostatnie wpisy