Gdzie konieczna jest odzież ochronna?

Porady
Gdzie konieczna jest odzież ochronna?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo pracy powinno być priorytetem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Na wielu stanowiskach konieczny jest kontakt z niebezpiecznymi substancjami, pyłami czy osobami zakażonymi różnymi chorobami. Bez zastosowania środków ochronnych, taka praca może mieć poważne skutki zdrowotne dla osób narażonych na częsty kontakt ze szkodliwymi czynnikami. Przekonaj się, w jakich miejscach pracy konieczne jest noszenie odzieży ochronnej.   

Hale przemysłowe i magazyny   

W zależności od tego, w jakiej branży obraca się dany zakład przemysłowy, powinny być w nim stosowane inne środki ochrony. Jeśli na hali produkcyjnej unoszą się niebezpieczne dla zdrowia pyły lub opary toksycznych substancji, konieczne jest noszenie na twarzy maseczki przeciwpyłowej. Dodatkowym zabezpieczeniem powinny być rękawice oraz odzież ochronna, jak na przykład fartuch oraz czepek na włosy. 

W magazynach, gdzie nie brakuje ciężkich regałów, paczek z towarem i wózków widłowych, konieczne jest noszenie butów ochronnych. Metalowa wkładka w obrębie palców u stóp chroni je przed zmiażdżeniem w przypadku, kiedy jakiś ciężki element spadnie z regału. Pracownikom magazynów warto też zapewnić rękawice robocze, które ochronią skórę dłoni przed rozcięciem o ostre elementy lub kartonowe pudła.   

Szpitale i placówki medyczne  

W przypadku szpitali oraz przychodni lekarskich stosowanie odzieży roboczej i ochronnej jest bardzo ważne. Wiele chorób o podłożu bakteryjnym oraz wirusowym przenosi się za pośrednictwem krwi lub płynów ustrojowych. Jeśli lekarze oraz pielęgniarki nie stosują odpowiednich środków ochrony, w tym odzieży ochronnej, mogą być narażeni na wiele niebezpiecznych chorób.   

Odzież medyczna powinna być noszona przez lekarzy i innych członków personelu wyłącznie w pracy. Noszenie w szpitalu lub przychodni własnych ubrań stwarza ryzyko wyniesienia niebezpiecznych patogenów poza teren szpitala i zakażenie swoich bliskich lub przypadkowych ludzi. Jednorazowe fartuchy medyczne dostępne w internetowym sklepie  https://rcmedical.pl/ są świetnym rozwiązaniem dla lekarzy i personelu medycznego pracującego na przykład na oddziale chorób zakaźnych. Dzięki stosowaniu tego typu odzieży ochronnej choroby nie będą przenosić się między pacjentami oraz między oddziałami szpitala.   

Odzież robocza i ochronna ma specjalne parametry, które pozwalają chronić skórę, ubrania, a nawet kończyny pracowników, przed potencjalnymi obrażeniami. Żeby mogła ona spełniać swoją funkcję, musi być noszona oraz pielęgnowana zgodnie z zaleceniami producenta. Istotny jest także stan takich ubrań, nie mogą nosić śladów zniszczenia, ponieważ wtedy przestają pełnić dobrze swoją rolę.   

Fot.: Walter Otto/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Depilacja nóg w domu – lepsze maszynki czy wosk?
Depilacja nóg w domu – lepsze maszynki czy wosk?
Owłosienia z nóg pozbyć można się na kilka różnych sposobów, między innymi przy pomocy maszynki oraz wosku.
TOP 5 naturalnych maseczek na włosy na noc
TOP 5 naturalnych maseczek na włosy na noc
Maski do włosów, które można kupić w sklepach nie zawsze spełniają nasze wymagania. Okazuje się, że ilość składników aktywnych jest zbyt mała, by mogły one zadziałać na nasze włosy. Wykonanie ich samodzielnie w domu na pewno da znacznie lepsze efekty.
Jak znaleźć torbę idealną na zimę? Oto 7 ciekawych modeli!
Jak znaleźć torbę idealną na zimę? Oto 7 ciekawych modeli!
Choć na zewnątrz chłodno i niewiele osób myśli o tym, by wyglądać stylowo, a najważniejszy jest komfort, to przecież jedno nie wyklucza drugiego! Do wygodnego looku możemy dobrać ciekawy model torby
Ostatnie wpisy