Asystent projektanta – czym się zajmuje?

Moda
Asystent projektanta – czym się zajmuje?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Praca w branży fashion kojarzy się jednoznacznie z zajęciami kreatywnymi. Chociaż ten sektor gospodarki związany jest także z analitykami, sprzedawcami, logistykami i innymi specjalistami zajmującymi się bardzo technicznymi kwestiami, to bez procesu tworzenia kolekcji trudno byłoby mówić o branży modowej. Projektant i jego asystent odgrywają kluczową rolę w przygotowywaniu produktów do sprzedaży. Jakie obowiązki należą do początkującego designera?

Połącz pracę ze swoją pasją i miłością do mody

Praca projektanta modowego to zajęcie pełne kreatywnych wyzwań, które wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, a także umiejętności zarówno technicznych, jak i tych związanych z poczuciem estetyki oraz umiejętnością tworzenia nowych, ciekawych produktów. Dlatego też aby dotrzeć do etapu zostania samodzielnym twórcą, warto przejść przez wszystkie etapy kariery w tym kierunku. Dobrym początkiem bez wątpienia jest praca na stanowisku asystenta projektanta. 

Osoba, która pełni funkcję początkującego designera, który wspiera swojego przełożonego w procesie twórczym, zapoznawana jest od podstaw z metodyką i technikami pracy nad nowymi kolekcjami. Do podstawowych zadań pracownika na tym stanowisku należy wspieranie zespołu projektowego w bieżących zadaniach, udział w burzach mózgu i planowaniu nowych kolekcji. Istotne jest również uczestniczenie w przymiarkach i przeglądach kolekcji. Asystent projektanta musi umieć też posługiwać się programami do tworzenia dokumentacji technicznej.  

Rozwijaj swoją karierę w polskiej firmie odzieżowej

Możliwość rozwoju pod okiem doświadczonych projektantów nie wymaga wyjazdu za granicę. Doskonałym miejscem do budowania swojej kariery w branży fashion są polskie brandy modowe. Jeśli chcesz zacząć przygodę w wielkim świecie mody i móc realizować swoje pomysły na nowe kolekcje pod okiem doświadczonych specjalistów, to koniecznie sprawdź zakładkę kariera Sinsay i sprawdź aktualne oferty w tej dynamicznej marce polskiej firmy LPP. 

Zacznij pracować w ciekawym i rozwojowym środowisku. Dzięki temu będziesz na bieżąco z aktualnymi trendami i inspiracjami. Nauczysz się wielu przydatnych technik i metod, podszkolisz swoje umiejętności i od podszewki poznasz proces tworzenia kolekcji, które potem pojawiają się w sklepach zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

Fot: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działać z rajstopami wyszczuplającymi? Kilka porad dla początkujących
Jak działać z rajstopami wyszczuplającymi? Kilka porad dla początkujących
Rajstopy wyszczuplające to świetny sposób na to, by podkreślić swoją sylwetkę i poczuć się jeszcze pewniej w swojej skórze. Ich działanie polega na delikatnym ucisku, który pozwala wyszczuplić uda, brzuch oraz pośladki. Jeśli jesteś początkującą w korzystaniu z rajstop wyszczuplających, warto poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ich potencjał.
Moda: Wyrażanie siebie poprzez styl
Moda: Wyrażanie siebie poprzez styl
Moda jest jednym z najpotężniejszych środków wyrazu, które umożliwiają nam prezentowanie naszej indywidualności i wyrażanie naszych uczuć i preferencji.
Jesienne dodatki, które podkręcą każdą stylizację!
Jesienne dodatki, które podkręcą każdą stylizację!
Jakie dodatki wybrać na jesień i zimę? Przeczytaj i sprawdź!
Ostatnie wpisy