Wełniany płaszcz z drugiej ręki? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę

Hot deals
Wełniany płaszcz z drugiej ręki? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup wełnianego płaszcza prosto ze sklepu może być obciążający dla naszej kieszeni. Dlaczego też warto nabyć go z drugiej ręki! To sposób znacznie tańszy, a przy okazji przyjazny dla środowiska. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy odkupywaniu wełnianego okrycia, by móc cieszyć się nim przez długie lata.

Materiał

Pierwszą rzeczą, jaka powinna zwrócić Twoją uwagę przy zakupie płaszcza z drugiej ręki, jest materiał. Istotne są zarówno część wierzchnia, jak i podszewka. Najlepiej wybrać płaszcz, który w składzie ma 70% wełny, a jego podszycie uszyte jest z wiskozy, ecetatu lub jedwabiu. Niestety te wykonane z poliestru nie zapewnią wystarczająco ciepła, a dodatkowo będą się szybko mechacić. Im większy procent wełny w składzie, tym więcej ciepła zapewni płaszcz.

Wkład ocieplający

Przed zakupem płaszcza warto sprawdzić, czy dołączono do niego wkład ocieplający. Sprawi on, że okrycie będzie można nosić zarówno w nieco cieplejsze, jak i chłodniejsze dni. Jeżeli na co dzień dużo czasu spędzasz w pomieszczeniach, a do pracy podróżujesz samochodem, taki wkład ocieplający będziesz mogła zostawić w domu. Przyda się on na dni, w które większość czasu będziesz spędzała na zewnątrz.

Kolor płaszcza

Jeżeli zależy Ci na jak najbardziej uniwersalnym odcieniu, który będzie pasował do wszystkiego, postaw na neutralne barwy, takie jak szarość, beż oraz czerń. Jeżeli zamierzasz odrobinę zaszaleć i przełamać zimową szarugę, wybierz kolor, który będzie pasował do Twojego typu urody.

Fason płaszcza

Wybór odpowiedniego fasonu wełnianego płaszcza nie należy do najłatwiejszych. Warto dopasować go i do sylwetki, i do stylu życia. Jeżeli chcesz nosić pod nim kilka warstw ubrań, postaw na płaszcz pudełkowy. Pamiętaj, że dwurzędowe zapięcie może niepotrzebnie poszerzyć sylwetkę, dlatego lepiej sprawdzi się u szczupłych osób. Jeżeli zależy Ci na optycznym wysmukleniu sylwetki, wybierz płaszcz jednorzędowy z głębszym dekoltem.

Jak odświeżyć wełniany płaszcz?

Wełniany płaszcz kupiony z drugiej ręki może wymagać odświeżenia. Wełna wymaga specjalnego traktowania, dlatego niezbędna jest znajomość kilku ważnych zasad.

  1. Informacje na metce

Wiele informacji dotyczących pielęgnacji płaszcza znajdziesz na metce. To stamtąd dowiesz się, z jakich konkretnie materiałów wykonane jest ubranie i jak się z nim obchodzić.

  1. Pranie chemiczne

Jeżeli nie wiesz, jak obchodzić się ze swoim płaszczem, oddaj go w ręce specjalisty. Pralnie oferują komplet usług polegających na usunięciu zabrudzeń, odświeżeniu i odpowiedniej konserwacji. Samodzielne pranie wełnianego płaszcza w pralce może skończyć się katastrofą – okrycie straci swoją strukturę i nie będzie prezentować się estetycznie.

  1. Delikatne czyszczenie

Jeżeli potrzebujesz usunąć ze swojego płaszcza jedynie delikatne zabrudzenia, jak np. kurz, możesz zrobić to za pomocą wilgotnej ściereczki. Jednak nie pocieraj nią zbyt mocno, jedynie delikatnie przykładaj ją do materiału.

  1. Suszenie

Bez względu na to, czy chcesz wysuszyć płaszcz, który czyściłaś za pomocą wilgotnej ściereczki, czy też zmokłaś, wracając do domu, doskonale sprawdzi się jeden sposób: pozostawienie okrycia do samoistnego wyschnięcia. Powieś płaszcz na wieszaku i zostaw na dłuższą chwilę. Zbyt gwałtowne zmiany temperatury mogą źle wpłynąć na stan ubrania.

Zdjęcie główne: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
TOP 5 naturalnych maseczek na włosy na noc
TOP 5 naturalnych maseczek na włosy na noc
Maski do włosów, które można kupić w sklepach nie zawsze spełniają nasze wymagania. Okazuje się, że ilość składników aktywnych jest zbyt mała, by mogły one zadziałać na nasze włosy. Wykonanie ich samodzielnie w domu na pewno da znacznie lepsze efekty.
Jak dbać o suche dłonie?
Jak dbać o suche dłonie?
Dowiedz się, jak zadbać o swoje dłonie, aby móc cieszyć się piękną i jedwabiście gładką skórą.
Podrażniona skóra głowy to osłabione włosy – jak właściwie o nią zadbać?
Podrażniona skóra głowy to osłabione włosy – jak właściwie o nią zadbać?
Jak zadbać o podrażnioną skórę głowy, żeby doprowadzić ją do dobrej kondycji?
Ostatnie wpisy