Regulujesz samodzielnie brwi? Tych błędów unikaj jak ognia!

Sekrety urody
Regulujesz samodzielnie brwi? Tych błędów unikaj jak ognia!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Samodzielna regulacja brwi nie jest prosta. Podpowiadamy jak się za to zabrać, aby nie narobić szkód. Unikaj tych błędów, a wszystko pójdzie gładko! 

Regulacja brwi w domowych warunkach: jak to zrobić?

Odkąd na świecie panuje koronawirus, większość salonów kosmetycznych została zamknięta. Pozostałe, które wciąż świadczą swoje usługi, są tak oblężone, że raczej ciężko byłoby się umówić na regulację brwi w najbliższym czasie. Nie pozostaje więc nic innego jak samodzielna próba ich ujarzmienia. Nie jest to łatwe, ale do wykonania. Najważniejsze, aby unikać kilku podstawowych błędów, które mogą popsuć końcowy efekt.

Nie używaj wypaczonego narzędzia! – jedna z podstawowych zasad, o jakich powinnaś pamiętać. Chodzi tutaj przede wszystkim o pęsetę. Stara, już zużyta sprawi, że z pewnością wyrwiesz nie te włoski, które chciałaś. Już na wstępie Twoja samodzielna regulacja okaże się totalną klapą.

Nic na siłę – idealne łuki po obu stronach nie istnieją! – dobrze wiemy, że oczekujesz łuków, jakie ma Cara Delevingne – ich wykonanie w domowych warunkach nie jest jednak możliwe. Prawdopodobnie nawet w salonie nie uda się tego osiągnąć. Każda kobieta ma inną specyfikę brwi. Pamiętaj, że brwi nigdy nie są symetrycznie równe. Z pewnością prawa brew będzie nieco odstawać od lewej lub na odwrót. To całkowicie naturalne, nie przejmuj się tym. Chcąc na siłę wyrównywać obydwie strony, skończysz bez włosków.

Wąskie brwi omijaj szerokim łukiem – moda na bardzo wąskie brwi przeminęła już w latach 90. ubiegłego wieku. Nie dąż do takiego efektu, to naprawdę nieestetyczny “look”.

Używaj lusterka powiększającego, ale z umiarem – używaj tego lusterka do wyrwania niewielkich, jasnych włosków. Do tych lepiej widocznych warto wykorzystać zwykłe lustro, przekonasz się o tym sama.

Usuwaj włoski przy nasadzie nosa (tylko te mocno widoczne) – umówmy się, brwi zaczynające się na wysokości źrenicy nie wyglądają estetycznie. Nie trzeba ich jednak na siłę usuwać. Jeżeli w tej części są one jedynie lekko widoczne, jasne i dość krótkie – nie wyrywaj ich! Najlepsze będzie zatuszowanie tych włosków pomadką lub kredką podczas wykonywaniu makijażu.

Czym regulować brwi w domowych warunkach?

Już wiesz, jakich podstawowych błędów powinnaś się wystrzegać, kiedy samodzielnie regulujesz brwi. Warto także zadbać o prawidłowy sprzęt i narzędzia. Opiszemy teraz pokrótce, w co powinnaś się wyposażyć:

  • przede wszystkim pęseta – bez niej nie byłoby możliwe usuwanie zbędnych włosków. Najlepsza jest ta ze skośnym zakończeniem. Dzięki niej cały proces wykonasz precyzyjniej,
  • sprężynka do brwi – kiedy sprawdzisz, jak jej używać może to wyglądać nieco strasznie. Tak naprawdę to lepsza wersja nitki do regulacji brwi, łatwiejsza w użyciu i precyzyjniejsza,
  • żyletka do brwi – najlepiej jeśli wybierzesz ostrze z wbudowaną szczoteczką do rozczesywania brwi. Takie rozwiązanie działa podobnie jak trymer.  Jest jednak nieco prostsze w użyciu, wygodniejsze i precyzyjniejsze.

Mając odpowiednie narzędzia oraz wiedzę, czego należy unikać w trakcie regulacji brwi w domu, powinnaś sobie z tym poradzić bez najmniejszego problemu. Przede wszystkim pamiętaj – nie ma idealnych łuków i doskonale symetrycznych brwi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Triki na przedłużenie trwałości podkładu – wypróbuj teraz!
Triki na przedłużenie trwałości podkładu – wypróbuj teraz!
Masz problemy z utrzymywaniem się podkładu? Skorzystaj z naszych sprawdzonych trików i ciesz się doskonałym wyglądem przez cały dzień!
Podrażniona, swędząca skóra twarzy — o czym świadczy?
Podrażniona, swędząca skóra twarzy — o czym świadczy?
Dowiedz się, o czy może świadczyć podrażniona, swędząca skóra twarzy i jak sobie z nią radzić. 
Manicure na lato 2021. Zobacz, co jest hot!
Manicure na lato 2021. Zobacz, co jest hot!
Sprawdź jakie wzory i kolory królują latem na naszych paznokciach.
Ostatnie wpisy