Hydrolaty na dobre zagościły w naszych kosmetyczkach. Nie ma się co dziwić to świetne produkty, które odpowiadają różnym potrzebom skóry. Każda cera znajdzie odpowiedni rodzaj dla siebie.
Hydrolat to świetna alternatywa dla toniku. Jest wygodniejszy i bardziej higieniczny w aplikacji, a także wykonane głównie z naturalnych składników. Można go używać także do odświeżania twarzy czy makijażu w ciągu dnia. Hydrolaty mają także wiele zbawiennych dla skóry właściwości. Mogą np. działać nawilżająco, łagodząco, antybakteryjnie, pomagają w leczeniu wyprysków. Przy wyborze hydrolatu należy kierować się indywidualnymi potrzebami naszej cery. Jaki hydrolat wybrać do typu cery?
Pielęgnacja cery mieszanej nie należy do najłatwiejszych. W kosmetyczce osoby z taką cerą powinien znaleźć się hydrolat o właściwościach regulujących i normalizujących. Świetną opcją będzie hydrolat z kwiatu gorzkiej pomarańczy, hydrolat lawendowy, hydrolat miętowy albo hydrolat rumiankowy.
Cera trądzikowa wymaga codziennego oczyszczania, pozbycia się bakterii i ograniczenia sebum. Jeśli twoja skóra jest problematyczna, sięgnij po hydrolat oczarowy, hydrolat miętowy, hydrolat z zielonej herbaty, hydrolat lawendowy albo hydrolat różany.
Hydrolaty nawilżające sprawdzą się najlepiej u osób, których cera jest sucha i bardzo sucha. Jeśli należysz do tego grona, postaw na hydrolat rumiankowy, hydrolat z aloesu albo wspomniany już wcześniej hydrolat różany. Te produkty nie tylko cudownie nawilżą twoją skórę, ale również przyniosą jej ukojenie i zniwelują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.
Cerę wrażliwą bardzo łatwo podrażnić, dlatego należy wykonywać próbę uczuleniową przy każdym nowym produkcje. Posiadaczki cery wrażliwej powinny używać hydrolatu z melisy, który zadziała niczym opatrunek albo hydrolat różany, hydrolat z kocanki, hydrolat z lipy albo hydrolat z zielonej herbaty. Posiadają one właściwości łagodzące. Dzięki temu przyniosą ulgę i zlikwidują podrażnienia, a także zaczerwienienia.
Dla cery naczynkowej szczególnie polecany jest hydrolat z kocanki. Warto wziąć także pod uwagę hydrolat różany, który jest zdecydowanie popularniejszy, a tym samym łatwiej dostępny, hydrolat z oczaru, hydrolat z lipy, hydrolat z zielonej herbaty albo hydrolat z czarnej porzeczki.
Zdjęcie główne: Mathilde Langevin/unsplash.com