Jak ubierać dziecko latem?

Jak ubierać dziecko latem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nadchodzą coraz cieplejsze dni, temperatura przestała spadać poniżej zera, z Ty z pewnością zastanawiasz się, jak ubierać dziecko, by się nie przeziębiło, ale też nie przegrzało. Ze starszymi pociechami zazwyczaj nie ma problemu, ponieważ same potrafią komunikować, co im odpowiada, a co nie – ale jak podjąć decyzję, jeśli chodzi o malucha?

Nie przegrzewaj

Najważniejsze jest nieprzegrzewanie dzieci. Jeżeli miałbyś ubrać dziecko trochę za cienko i w związku z tym maluch mógłby zmarznąć – jest to dla jego organizmu znacznie lepsza sytuacja niż przegrzanie. Ubieranie dziecka za grubo negatywnie wpływa na jego odporność i może skutkować częstszymi chorobami w przyszłości. Ważne jest również to, że dziecko da Ci znać, jeśli będzie mu za zimno – nawet najmłodsze maluchy są w stanie płaczem, krzykiem lub mimiką zasugerować, że coś jest nie tak. Inaczej jest w przypadku przegrzewania. Dziecko musi być naprawdę bardzo gorąco, żeby zaczęło Cię o tym na swój sposób informować. Pamiętaj także, że małe dzieci nie mają dobrze rozwiniętej zdolności tracenia ciepła poprzez pocenie się. Wykształcenie tej umiejętności wymaga czasu – a więc dziecko przegrzewa się szybciej niż dorosły i jego organizm nie radzi sobie z tym zbyt dobrze. Czy teraz temat przegrzewania jest dla Ciebie nieco bardziej przejrzysty? Jeżeli szukasz dziecięcych ubraniowych inspiracji na lato, koniecznie odwiedź stronę: https://www.kinderparadijse.pl/. Znajdziesz tam szeroką ofertę dziecięcej odzieży.

Dwie warstwy więcej, warstwa więcej… Jak to w końcu jest?

W Internecie znajduje sie wiele poradników dotyczących ubierania dzieci. Za którymi z nich należy podążać? Ogólnie pociechy potrzebują wyższej temperatury niż dorośli (stąd bierze się tendencja do przegrzewania maluchów). Warto o tym pamiętać, ale postępować z rozwagą. Przyjmuje się, że aby dziecku było komfortowo, należy założyć mu jedną warstwę więcej niż dorosłemu. Jeżeli Ty w lecie chodzisz w t-shircie bez niczego pod spodem – dziecku możesz założyć dwie warstwy. Wiosną, kiedy sam nosisz bluzkę i podkoszulek, maluchowi załóż trzy warstwy odzieży. Pamiętaj, że powinieneś „dodawać” warstwy do ubrania dziecka względem ubrań, w których Ty (jako dorosły) czujesz się komfortowo. Warto jednak pamiętać, że zasada dotycząca dodatkowej warstwy tyczy się wyłącznie noworodków i małych niemowląt. Starsze dzieci ubieraj tak, jak siebie, jeśli chodzi o ilość warstw. Dbaj również, by dziecięce ubranka były wykonane z dobrych jakościowo materiałów i przewiewne, żeby nie „zapocić” i nie przegrzać malucha. Jeżeli brakuje Ci tego typu ubrań, odwiedź zaufany sklep z odzieżą dziecięcą i zrób zakupy.

Nie tylko temperatura

Kiedy wychodzisz z dzieckiem na zewnątrz, warto pamiętać, że nie tylko temperatura jest ważna. Oczywiście, powinieneś chronić malucha przed nadmiarem lub niedomiarem ciepła, ale istotne są również inne czynniki, na przykład słońce. Latem pociecha będzie narażona na działanie promieniowania UVB, które nie jest najlepsze dla skóry. Aby chronić malucha przed negatywnym wpływem światła słonecznego, koniecznie wyposaż go w czapki dla dzieci na lato. Przydatne będzie również zakupienie kremu spf oraz posiadanie w wózku specjalnego daszka do osłaniania młodego podróżnika. Starszym dzieciom zapewnij również okulary przeciwsłoneczne.

Fot.: Chema Photo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polskie wegańskie kosmetyki, których nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce!
Polskie wegańskie kosmetyki, których nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce!
Te marki powinien znać każdy! To wysokiej jakości produkty o przyjaznych i naturalnych składach! Co więcej, nie są testowane na zwierzętach!
Na czym polega dezynfekcja?
Na czym polega dezynfekcja?
Dezynfekcja i sterylizacja - dlaczego są takie ważne? Jak powinny być właściwie przeprowadzone? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.
Jak wybrać idealną sztuczną drzewkę na święta – poradnik krok po kroku
Jak wybrać idealną sztuczną drzewkę na święta – poradnik krok po kroku
Odkryj, jak wybierać idealne sztuczne drzewko na święta. Nasz poradnik krok po kroku pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję i cieszyć się świątecznym klimatem w Twoim domu.
Ostatnie wpisy