Domowa akupresura – jak może Ci pomóc?

Domowa akupresura – jak może Ci pomóc?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Długotrwałe dolegliwości bólowe pogarszają samopoczucie i zniechęcają do podejmowania jakiejkolwiek aktywności. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych patentów na poradzenie sobie z tego typu uciążliwościami. Jednym z nich jest domowa akupresura. Dowiedz się, na czym polega i jakie wynikają z niej korzyści! 

Początki akupresury sięgają czasów starożytnych, a sama metoda polega na uciskaniu palcami określonych miejsc na ciele. W ten sposób możliwe jest zniwelowanie napięcia powstałego w wyniku stresu, ale nie tylko. Za sprawą dotyku masz szansę wyleczyć się z bólu, wzmocnić odporność organizmu czy nawet podnieść swoje libido. Sprawdź, o czym jeszcze powinieneś wiedzieć na temat akupresury!

Akupresura i akupunktura – podstawowa różnica 

Wbrew pozorom pojęcia akupresury i akupunktury często są mylone lub stosowane zamiennie przez osoby, które wcześniej nie miały styczność z medycyną naturalną. Warto jednak zapoznać się z powyższymi terminami, aby móc świadomie korzystać z zabiegów terapii alternatywnej. 

Akupunktura to nic innego, jak metoda leczenia różnego typu schorzeń za sprawą nakłuwania poszczególnych części ciała specjalnymi, przeznaczonymi do tego celu igłami. Z kolei akupresura powinna kojarzyć się przede wszystkim z masażem polegającym na ucisku. Obie metody zakładają poprawę samopoczucia oraz stanu zdrowia pacjenta. 

Jak poprawnie wykonać akupresurę? 

Po pierwsze powinieneś mieć na uwadzę sposób ułożenia palców podczas przeprowadzania akupresury. Co to oznacza? Ucisk należy wywierać czubkiem kciuka bądź palca wskazującego, w międzyczasie wykonywać delikatne obroty palcem w jedną i drugą stronę. Miejsce wymagające rozmasowania będzie pogrubione i może wywoływać większe natężenie bólu u pacjenta. 

Ile powinien trwać ucisk podczas akupresury? 

Z założenia czas trwania ucisku jednego punktu oscyluje w przedziale od 30 sekund do 2 minut. Sam zabieg należy wykonywać do momentu poprawy i ustania dolegliwości bólowej, lecz nie dłużej niż pół godziny. 

Czy warto kupić matę do akupresury? 

Matę do akupresury wyróżniają niewielkie kolce, które nie podrażniają skóry. Jej właściwości pozwalają rozluźnić mięśnie, dzięki czemu łatwo można pozbyć się przewlekłego zmęczenia. W zestawie dołączona jest poduszka poprawiająca komfort użytkowania. Jesteś zainteresowany zakupem produktu? Zajrzyj na stronę https://fitmeshop.pl/kategoria-produktu/maty-do-akupresury/ i sprawdź, jakie jeszcze ma zastosowania! 

Dodatkowo wyposaż się w aplikator wieloigłowy dostępny w witrynie https://fitmeshop.pl/kategoria-produktu/fizjoterapia-rehabilitacja-lyapko/, który pobudzi Twój układ nerwowy i pomoże pozbyć się bólu. 

Fot.: WhisperingJane_ASMR/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ta torebka Bottega Veneta podbija ostatnio Instagram. Zobacz inspirowane nim propozycje z polskich sklepów!
Ta torebka Bottega Veneta podbija ostatnio Instagram. Zobacz inspirowane nim propozycje z polskich sklepów!
Ten model torebki Bottega Veneta podbija ostatnio Instagra. Zobacz inspirowane nim propozycje z polskich sklepów!
Remover czy aceton – co wybrać do hybryd
Remover czy aceton – co wybrać do hybryd
Remover czy aceton? Który jest lepszy do usuwania lakieru hybrydowego? Dowiedz się o różnicach i wybierz odpowiednią opcję dla Twoich paznokci.
Krem z filtrem UV – jakie korzyści dla Twojej skóry?
Krem z filtrem UV – jakie korzyści dla Twojej skóry?
Kremy z filtrem UV to kosmetyki, które coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych i w kosmetycznych szafkach. I nie bez powodu – odpowiednio dobrane kremy z filtrem UV mogą zapewnić skórze wiele korzyści. W tym artykule przedstawimy, dlaczego warto stosować kremy z filtrem UV i jakie korzyści przynoszą dla Twojej skóry.
Ostatnie wpisy