Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety pokochały konturowanie w codziennym makijażu. Twarz w kilka chwil staje się szczuplejsza, a jej rysy są złagodzone. Co więcej, metoda ta dodaje trójwymiarowości makijażowi. Czy wiesz, że takie efekt można osiągnąć za pomocą samego różu? Dowiedz się jak w prosty sposób zrobić idealny makijaż przy użyciu tylko jednego kosmetyku.

Draping to nowa metoda konturowania twarzy, która skradła serca wszystkich kobiet. Zabieg wyszczupla twarz i nadaje jej młodzieńczego wyglądu. Sprawdź jakich kosmetyków użyć, aby na co dzień wyglądać pięknie i świeżo. 

Co to jest draping? 

To nic innego jak nowoczesna metoda konturowania twarzy przy pomocy różu. Podczas tego makijażu rezygnuje się z bronzera i rozświetlacza. Odpowiednio wykonany draping dodaje makijażowi świeżości i naturalności. Odpowiednio roztarty róż optycznie liftinguje skórę twarzy i odejmuje jej lat. W tej metodzie świetnie sprawdzą się produkty wielokolorowe lub te typu mozaiki. W swojej kosmetyczce lepiej mieć więcej odcieni różu niż tylko jeden. Jeśli jest się początkującą w świecie makijażu, dobrze korzystać z tego, co ma się pod ręką. Najbardziej podstawowym kompletem kosmetyków są dwa róże –  jeden jaśniejszy, a drugi ciemniejszy. Najlepiej, aby były utrzymane w tej samej tonacji. Użycie kilku wariantów kolorystycznych w drapingu jest niezwykle przydatne. Ułatwia bowiem cały proces konturowania twarzy, sprawiając, że jest on dużo łatwiejszy i przyjemniejszy. 

Jak poprawnie konturować twarz? 

Dla początkujących wystarczą dwa odcienie różu. Mogą mieć one formę fluidu lub być w kompakcie. Łatwiej jednak używać produktów w kamieniu, ponieważ zazwyczaj w jednej paletce znajduje się kilka odcieni kosmetyku. Ciemniejsza barwa służy do konturowania twarzy – nanosi się ją poniżej kości policzkowych, jaśniejszą zaś nakłada się na kości policzkowe, aby efektownie rozświetlić makijaż. Kosmetyki można nanosić przy pomocy pędzla, gąbeczki lub placów. Wszystko uzależnione jest od konsystencji produktów, których używamy. Do różu w kamieniu poleca się używać pędzli ze ściętym końcem. Jeśli do dyspozycji mamy róż w kremie, wówczas można rozprowadzać go palcami, a następnie rozetrzeć gąbeczką. Poniżej przedstawiamy jak w kilku prostych krokach poprawnie wykonturować twarz: 

  1. Na początek należy dokładnie wyrównać koloryt skóry. Można to zrobić przy pomocy podkładu, kremu BB i korektora. Aby całość dłużej się trzymała, na tym etapie warto utrwalić kosmetyki transparentnym pudrem. 
  2. Najpierw wybieramy ciemniejszy odcień różu. Kosmetyk nakładamy pod kośćmi policzkowymi, przy linii włosów oraz na żuchwie. Dążymy do tego, aby stworzyć kontur owalnego kształtu twarzy. Ten krok zastępuje modelowanie bronzerem. Te same miejsca, na które zazwyczaj nakłada się bronzer, powinny być muśnięte ciemniejszym różem. Warto też delikatnie zabarwić nim skronie oraz szyję. 
  3. Kolejnym krokiem jest zmieszanie obu odcieni różu. Połączone kosmetyki należy rozprowadzić wzdłuż kości policzkowych. Róż należy nakładać od linii włosów, a następnie rozcierać w kierunku kącików ust. Pędzel powinien być skierowany do dołu.
  4. Następnie należy nałożyć jaśniejszy róż. W tym przypadku zastępuje on rozświetlacz. Powinien być równomiernie położony na szczycie kości policzkowych. W tym celu można śmiało wykorzystać róż rozświetlający, a nawet ten z iskrzącymi się drobinkami. 
  5. Ostatnim krokiem jest użycie drugiego czystego pędzla lub gąbeczki. Różne odcienie należy połączyć ze sobą na twarzy. Im mniej widoczne są przejścia, tym makijaż wygląda bardziej naturalnie. Należy zwracać uwagę, aby na twarzy nie powstały pojedyncze różowe plamy. 

Na co zwracać uwagę wykonując draping? 

W tym rodzaju makijażu najważniejsze jest dobre blendowanie. Odpowiednie stopniowanie kolorystyki kosmetyków jest tutaj kluczem do sukcesu. Jeśli kolor różu jest intensywny, można go lekko przypudrować, wówczas jego barwa zostanie złagodzona. Należy zwracać uwagę na ilość nakładanych kosmetyków. Z pędzla zawsze powinno się strzepywać nadmiar różu, zaś z kremu pobierać na palce niewielkie ilości. To makijaż łatwy do wykonania, jednak należy pamiętać o odpowiednim treningu. Później będzie już tylko łatwiej, a jego efekty będą spektakularne. 

Wiktoria Florek

[email protected]

Dobry styl jest dla niej bardzo ważny, dlatego jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami w modzie. Unikalne treści na potrzeby sklepów internetowych tworzy od 2017 roku. W ramach działalności w firmie OpiszSię dba o odpowiedniej jakości treści na potrzeby sklepów internetowych.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *