Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Carrefour dołączył do walki z plastikiem i wprowadził pierwszy automat do napełniania butelek po kosmetykach marki YOPE. Urządzenie można na razie spotkać jedynie w sklepie na warszawskim Bemowie.

Sieć sklepów Carrefour najwyraźniej pozazdrościła Rossmanowi, który jakiś czas temu wprowadził podobny automat w swoim punkcie, zlokalizowanym w łódzkiej Manufakturze. Wygląda więc na to, że duże marki wreszcie na poważnie zaczynają walczyć z wszechobecnym plastikiem. Dzięki automatom butelki zamiast trafiać do kosza, będą mogły zostać ponownie wykorzystane.

Jak informuje Barbara Kowalska, Dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour, marka chce zachęcić konsumentów do korzystania z tego rodzaju rozwiązań, a także do zmniejszenia liczby kupowanych produktów w butelkach. To również odpowiedź na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów.

Korzystanie z automatu jest banalnie proste i ekologiczne, a przy tym generuje oszczędności. Kosmetyki wlane do własnego opakowania są aż o 15 proc. tańsze, tak więc z proekologicznej nowości ucieszą się również nasze portfele.

https://www.facebook.com/CarrefourPolska/posts/1569169813254454
Joanna Kowalczyk

redaktor41@bluewhalepress.pl

Copywriterka z pasją i wyczuciem stylu. Na co dzień dostarcza czytelnikom garść inspiracji związanych z aranżacją wnętrz oraz newsy ze świata mody. Prywatnie miłośniczka kotów rasy sfinks, dobrych seriali na Netflixie i tajskiej kuchni. Oszczędności wydaje na podróże, dobrą kawę i pomidorki koktajlowe. Ceni minimalizm, bo nie lubi sprzątać.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *