Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oszczędny nie oznacza skąpy! Można kupować ulubione kosmetyki i wcale nie mieć później pustego portfela. Trzeba tylko wiedzieć, jak gospodarować pieniędzmi.

Dziewczyny często wydają dość sporo pieniędzy na kosmetyki, fryzjera czy ciuchy. Okazuje się, że bez problemu można na tych drobnych przyjemnościach zaoszczędzić. Trzeba tylko wiedzieć jak! Brytyjska dziennikarka – Tanith Carey stworzyła nawet poradnik oszczędzania w drogerii, który został opublikowany na portalu „The Sun”. Sprawdźmy, co proponuje!

  1. Wazelina pod miejsca, które spryskujemy perfumami

Perfumy to jeden z najdroższych kosmetyków. A mała buteleczka często kończy się w oszałamiającym tempie. Aby więc korzystać z nich dłużej, wystarczy przed aplikacją posmarować obojczyki, szyję czy nadgarstki wazeliną. Wówczas wystarczy mniej perfum, a zapach będzie utrzymywał się dłużej na ciele. 

  1. Golarkę można ostrzyć na… jeansach!

Większość z nas używa do depilacji jednorazowych golarek, a te jak wiadomo – szybko się zużywają. Szacuje się, że średnio nadają się do użycia około pięciu razy. Carey zachęca do ostrzenia ich, przejeżdżając nimi po jeansach, wówczas będzie ostra i można będzie jej używać – uwaga – nawet cztery razy dłużej niż zazwyczaj!

  1. Warto przeciąć płatki kosmetyczne

Płatki kosmetyczne, czyli tzw. waciki „idą jak woda”. Używamy ich w niemalże hurtowej ilości. A często są ledwo zabrudzone, bowiem potrzebujemy tylko kawałka płatka, by coś wytrzeć. Dlatego warto poprzecinać je na pół – to się naprawdę sprawdza!

  1. Rozcinajmy opakowania

Bardzo często opakowania kosmetyków są tak skonstruowane, że wydaje nam się, że się skończyły, chociaż na dnie jest ich jeszcze całkiem sporo. Dlatego warto odcinać górną część i zużywać produkt do ostatniej kropli.

  1. Utrwal manicure… octem

Przed malowaniem warto moczyć przez chwilę dłonie w misce z wodą. Wówczas płytka będzie lepiej przygotowana na przyjęcie lakieru, a co za tym idzie – będzie on się dłużej trzymał. Ten trik sprawi, że będziemy rzadziej malować paznokcie, a więc lakier do paznokci starczy nam na dłużej. 

Zdjęcie główne: Daria Rem z Pexels

Justyna Fiedoruk

autor8267@bluewhalepress.pl

Dziennikarka i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku i Podyplomowych Studiów Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Pisanie jest nie tylko jej sposobem na życie, ale i największą pasją. Interesuje się modą i wszystkim, co z nią związane. Oprócz tego jest miłośniczką kulinariów i podróży.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *