Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Biżuteria jest idealnym dodatkiem do praktycznie każdej stylizacji. Dopełnia najzwyklejsze ubrania i odmienia proste outfity w eleganckie i wysublimowane stroje. Żeby móc cieszyć się dobrej jakości, klasyczną biżuterią, trzeba wiedzieć nie tylko, gdzie jej szukać, lecz także, jak ją kupować. Podpowiadamy, jak odróżnić metale oraz kamienie szlachetne od tanich i szkodliwych zamienników. 

Sztuczna a prawdziwa biżuteria  

Podczas kupowania biżuterii ważnym aspektem materiał, z którego została wykonana. Pokryte metaliczną farbą plastikowe lub kauczukowe obrączki brudzą skórę, szybko ścierają się i niszczą oraz niestety mogą być szkodliwe dla zdrowia. Oczywiście nietrudno stwierdzić skąd wynika ich popularność – cena mówi sama za siebie. Tania biżuteria nie musi jednak być beznadziejnej jakości! To, że nie są one wykonane ze srebra czy złota, wcale nie odejmuje ozdobom wysokiej jakości i klasy wykonania. Dla biżuterii, takiej jak na przykład kolczyki stal chirurgiczna to idealny materiał wykonania. Stalowa i tytanowa biżuteria jest tak samo estetyczna, jak ta ze srebra, jednak cena takich błyskotek jest znacznie niższa. Tytan oraz stal chirurgiczna to materiały bezpieczne i neutralne dla organizmu. Nie wchodzą w reakcje chemiczne z substancjami w ciele oraz znajdującymi się na nim, przez co nie są w żaden sposób szkodliwe, nie brudzą skóry i nie wycierają się, ponieważ nie są malowane. 

Kamienie szlachetne a barwione szkło i sztuczne kryształy  

W dobrej jakości biżuterii nie musisz obawiać się, że oczko z pięknym kamieniem wytrze się, straci kolor czy kształt. Niestety w taniej sztucznej biżuterii bardzo często nie pojawiają się prawdziwe kryształy, minerały i kamienie szlachetne, ale plastikowe lub szklane oczka, formowane w określone kształty i farbowane na wzór określonych drogich kamieni. Jak sprawdzić, czy to, co znajduje się w Twojej biżuterii to prawdziwy kryształ? Większość kamieni szlachetnych jest w stanie zostawić rysę na szkle. Dodatkowo jego wybarwienie nie będzie idealnie jednolite, widoczne będą smugi oraz przebarwienia, które występują w naturze i nie są niczym dziwnym. Z kolei całkowicie równomiernie zabarwiony kryształ jest bardzo nienaturalnym zjawiskiem. 

Biżuteria pasująca do codziennych outfitów  

Jeśli cenisz sobie prostotę i uniwersalność, prawdopodobnie szukasz biżuterii, która sprawdzi się do klasycznych stylizacji na co dzień. Krótkie kolczyki z niewielkim zdobieniem oraz naszyjniki literki to najbardziej popularny zestaw biżuterii wśród kobiet. Taki naszyjnik może być prezentem od ukochanego lub bliskiej osoby. Inicjał, który nosisz, może należeć do Ciebie, drugiej połówki lub Twojego dziecka, a jego znaczenie to Twoja osobista sprawa. Również naszyjniki i bransoletki celebrytki to subtelna i uniwersalna ozdoba, która pasuje do stroju niezależnie od jego stylu. Jeśli lubisz ozdabiać dłonie, pierścionki są doskonałą dekoracją, która sprawia, że palce wyglądają bardziej smukło i schludnie. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z ilością biżuterii na dłoni. Jeśli jesteś mężatką i na ręce nosisz już pierścionek zaręczynowy i obrączkę, nie dodawaj dużo więcej biżuterii. Zbyt wiele pierścionków może wyglądać nieelegancko lub wręcz komicznie. 

Zawsze wybieraj biżuterię wykonaną ze sprawdzonych i bezpiecznych materiałów. Sprawdzaj dokładnie, co dostajesz i kupujesz, by nie przepłacić. 

Zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/pexels.com

Aleksandra Nowak

[email protected]

Młoda dziewczyna, szukająca tanich i skutecznych sposobów na wyposażenie garderoby. Pionierka DIY, w wolnych chwilach wertująca gazetki i aplikacje promocyjne w poszukiwaniu najlepszych okazji.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *