Pozbądź się cellulitu raz, a skutecznie!

Pozbądź się cellulitu raz, a skutecznie!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Z cellulitem zmaga się większość kobiet. Pomarańczowa skórka nie jest powiązana z wagą – problem z nią mogą mieć zarówno osoby szczupłe, jak i z nadwagą. Dowiedz się, dlaczego powstaje cellulit i jak sobie z nim poradzić.

Przyczyny powstawania i objawy cellulitu

Cellulit dotyka około 90% kobiet o różnych typach sylwetki, stylu życia i wadze. Pomarańczowa skórka występuje w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej tkanki tłuszczowej – defekt jest więc widoczny na biodrach, udach, brzuchu i ramionach. Na powstawanie cellulitu wpływają czynniki genetyczne, środowiskowe i hormonalne. Nie bez znaczenia są także choroby, na przykład układu krążenia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu zależy od:

  • płci – problem dotyczy w szczególności kobiet,
  • ilości podskórnej tkanki tłuszczowej,
  • gospodarki hormonalnej,
  • diety – posiłki zbyt bogate w tłuszcze i węglowodany mogą nasilać problem,
  • trybu życia – siedząca praca może prowadzić do zwiększenia defektu.

Cellulit objawia się nierównościami na skórze. Mogą być one widoczne gołym okiem lub powstawać podczas uciskania skóry między palcami – jest to zależne od nasilenia problemu. Występujące na skórze guzki i nieregularne zgrubienia mogą być bolesne. Objawy cellulitu najczęściej pojawiają się u dziewczynek w okresie dojrzewania, a także u kobiet w ciąży i przed menopauzą.

Poznaj metody na pozbycie się cellulitu

Walkę z cellulitem rozpocznij, kiedy jest on na wczesnym etapie, czyli staje się widoczny dopiero po uciśnięciu skóry. Ważne jest działanie zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Zadbaj o aktywność fizyczną, dietę oraz pielęgnację skóry. Wielotorowe działanie pozwoli Ci uzyskać efekty znacznie szybciej.

https://www.instagram.com/p/B_YDom4JNDp/

Kosmetyki do walki z cellulitem

W zmniejszeniu widoczności cellulitu mogą pomóc odpowiednie preparaty. Wybierając produkty do pielęgnacji ciała, zwracaj uwagę na skład. Szukaj kosmetyków z:

  • kasztanowcem zwyczajnym,
  • mniszkiem lekarskim,
  • miłorzębem japońskim,
  • szałwią lekarską,
  • skrzypem polnym.

Składniki te powodują uszczelnienie śródbłonka naczyń, a także polepszają przepływ krwi i limfy. Dwa razy w tygodniu warto zastosować peeling – dzięki niemu pozbędziesz się obumarłego naskórka, co sprawi, że aktywne składniki preparatów dotrą w głąb skóry. Produkt do złuszczania naskórka możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy, że pół szklanki mielonej kawy zalejesz wrzątkiem w taki sposób, aby peeling był dość gęsty. Do mieszanki możesz dodać cukier – tak przygotowany preparat będzie intensywny, dlatego nie stosuj go, jeśli masz delikatną lub naczynkową skórę.

Zamiast peelingu możesz zdecydować się na popularne w ostatnim czasie szczotkowanie ciała na sucho. Do masażu przy użyciu specjalnej szczotki nie są potrzebne żadne kosmetyki. Regularne stosowanie szczotkowania prowadzi do pobudzenia krążenia krwi, ujędrnienia skóry oraz wygładzenia jej.

Dieta ułatwiająca pokonanie cellulitu

Walkę z cellulitem wspomaga odpowiednia dieta. Warto ograniczyć spożywanie soli, która prowadzi do zatrzymywania wody w organizmie. W codziennych posiłkach powinno znajdować się również mniej cukru, białej mąki, przetworzonej żywności oraz tłuszczów zwierzęcych. Warto odstawić też kawę oraz napoje energetyczne. Dietę wzbogać dużą ilością warzyw, owoców oraz roślinnych olejów. Pamiętaj także o przyjmowaniu płynów – około 2-3 l to optymalna ilość.

Zabiegi likwidujące pomarańczową skórkę

Kiedy problem z cellulitem staje się zaawansowany, sięgnij po pomoc profesjonalistów. Dużą skutecznością wyróżniają się zabiegi, na przykład:

  • mezoterapia igłowa – polega na wprowadzaniu w skórę składników aktywnych, które usprawniają mikrokrążenie i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych,
  • lipoliza laserowa – stanowi mniej inwazyjne zastępstwo dla lipolizy iniekcyjnej; pozwala pozbyć się opornej na dietę i ćwiczenia tkanki tłuszczowej, a jednocześnie zmniejsza cellulit,
  • karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla prowadzi do dotlenienia komórek, poprawy mikrokrążenia oraz uszkodzenia komórek tłuszczowych.

Popularnością cieszy się też endermologia, czyli masaż ciała specjalną głowicą składającą się z dwóch rolek oraz komory ssącej. Zabieg odbywa się w specjalnym kombinezonie, dzięki któremu głowica wykorzystywana do masażu ma lepszy poślizg. Strój chroni też skórę przed uszkodzeniem. Efekty podciśnieniowego masażu są widoczne po 10-20 zabiegach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dbać o higienę miejsca wyłonienia stomii?
Jak prawidłowo dbać o higienę miejsca wyłonienia stomii?
Dowiedz się, jak utrzymać czystość miejsca wyłonienia stomii i uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych. Nasz artykuł dostarczy Ci bieżących wskazówek i porad.
Pielęgnacja dla mężczyzn aktywnych fizycznie. O co należy zadbać?
Pielęgnacja dla mężczyzn aktywnych fizycznie. O co należy zadbać?
W tym artykule dowiesz się, dlaczego męska pielęgnacja jest ważna, ale także jakie produkty powinieneś uwzględnić w swoim zestawie kosmetyków dla mężczyzn.
Obuwie domowe – jak wyglądać ładnie w domowym zaciszu?
Obuwie domowe – jak wyglądać ładnie w domowym zaciszu?
Nadeszła pora roku, podczas której większość wolnego czasu spędzamy w domowych pieleszach.
Ostatnie wpisy