Jaki hydrolat jest odpowiedni dla Twojego typu cery?

Jaki hydrolat jest odpowiedni dla Twojego typu cery?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hydrolaty na dobre zagościły w naszych kosmetyczkach. Nie ma się co dziwić to świetne produkty, które odpowiadają różnym potrzebom skóry. Każda cera znajdzie odpowiedni rodzaj dla siebie.

Hydrolat to świetna alternatywa dla toniku. Jest wygodniejszy i bardziej higieniczny w aplikacji, a także wykonane głównie z naturalnych składników. Można go używać także do odświeżania twarzy czy makijażu w ciągu dnia. Hydrolaty mają także wiele zbawiennych dla skóry właściwości. Mogą np. działać nawilżająco, łagodząco, antybakteryjnie, pomagają w leczeniu wyprysków. Przy wyborze hydrolatu należy kierować się indywidualnymi potrzebami naszej cery. Jaki hydrolat wybrać do typu cery?

Hydrolaty do cery mieszanej

Pielęgnacja cery mieszanej nie należy do najłatwiejszych. W kosmetyczce osoby z taką cerą powinien znaleźć się hydrolat o właściwościach regulujących i normalizujących. Świetną opcją będzie hydrolat z kwiatu gorzkiej pomarańczy, hydrolat lawendowy, hydrolat miętowy albo hydrolat rumiankowy.

Hydrolaty do cery trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga codziennego oczyszczania, pozbycia się bakterii i ograniczenia sebum. Jeśli twoja skóra jest problematyczna, sięgnij po hydrolat oczarowy, hydrolat miętowy, hydrolat z zielonej herbaty, hydrolat lawendowy albo hydrolat różany. 

Nawilżające hydrolaty

Hydrolaty nawilżające sprawdzą się najlepiej u osób, których cera jest sucha i bardzo sucha. Jeśli należysz do tego grona, postaw na hydrolat rumiankowy, hydrolat z aloesu albo wspomniany już wcześniej hydrolat różany. Te produkty nie tylko cudownie nawilżą twoją skórę, ale również przyniosą jej ukojenie i zniwelują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. 

Hydrolaty do cery wrażliwej

Cerę wrażliwą bardzo łatwo podrażnić, dlatego należy wykonywać próbę uczuleniową przy każdym nowym produkcje. Posiadaczki cery wrażliwej powinny używać hydrolatu z melisy, który zadziała niczym opatrunek albo hydrolat różany, hydrolat z kocanki, hydrolat z lipy albo hydrolat z zielonej herbaty. Posiadają one właściwości łagodzące. Dzięki temu przyniosą ulgę i zlikwidują podrażnienia, a także zaczerwienienia. 

Hydrolaty do cery naczynkowej

Dla cery naczynkowej szczególnie polecany jest hydrolat z kocanki. Warto wziąć także pod uwagę hydrolat różany, który jest zdecydowanie popularniejszy, a tym samym łatwiej dostępny, hydrolat z oczaru, hydrolat z lipy, hydrolat z zielonej herbaty albo hydrolat z czarnej porzeczki.

Zdjęcie główne: Mathilde Langevin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznaj 5 trików dla oszczędnych dziewczyn!
Poznaj 5 trików dla oszczędnych dziewczyn!
Warto stosować kilka prostych trików, dzięki którym w perspektywie czasu możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Zobacz, które są godne uwagi i wprowadź je do swoich codziennych nawyków!
Miksowanie printów na paznokciach – najnowsze trendy na sezon jesień-zima 2020
Miksowanie printów na paznokciach – najnowsze trendy na sezon jesień-zima 2020
Sprawdź najnowsze trendy w manicure na sezon jesień-zima 2020
Poznaj mismatched, czyli manicure dla odważnych
Poznaj mismatched, czyli manicure dla odważnych
Jak odświeżyć wygląd swoich paznokci? Mismatched manicure to czyste szaleństwo na paznokciach, które przykuwa uwagę. Sprawdź jak go wykonać.
Ostatnie wpisy