Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gąbka do makijażu to jedno z wielu akcesoriów, na których gromadzi się mnóstwo bakterii. Niestety, ale jeśli jednego dnia nakładamy z jej pomocą podkład, a drugiego ponownie chcemy jej użyć, to przenosimy na swoją twarz mnóstwo bakterii i nieczystości. Te z kolei zapychają pory i prowadzą do stanów zapalnych. 

Jak poprawnie czyścić gąbkę do makijażu? 

Gąbki do makijażu powszechnie używane są przez wszystkie kobiety. Większość osób ma problem z ich czyszczeniem. Niektórzy myją gąbki w specjalnych płynach albo używają do tego celu szarego mydła. Te sposoby nie są do końca skuteczne, ponieważ pełno podkładu pozostaje w środku gąbki. Ponadto ciągłe wyciskanie elementu prowadzi do jego szybkiego zniszczenia. 

Jak efektywnie i szybko wyczyścić gąbkę do makijażu? Należy do szklanej miseczki nalać wody, a następnie wrzucić ją do niej. Pozostawić w wodzie na 10 minut. Po tym czasie włożyć do mikrofalówki na 1 minutę ustawiając pełną moc. Następnie woda musi przestygnąć, gąbkę należy wyciągnąć i wycisnąć nad zlewem. Gotowe! Akcesorium będzie czyste zarówno w środku, jak i na zewnątrz. 

Zdjęcie główne: Drobot Dean/ adobestock.com

Wiktoria Florek

autor523@bluewhalepress.pl

Od 2017 roku zajmuje się tworzeniem treści zgodnych z zasadami SEO. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studentka psychologii. Prowadzi firmę OpiszSię dostarczającą opisy dla sklepów internetowych. Zwolenniczka naturalnego piękna i regularnej pielęgnacji cery.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *