Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cienie pod oczami to powszechny problem wśród kobiet, zwłaszcza prowadzących intensywny i szybki tryb życia. Jak zniwelować worki pod oczami?

Najlepszym sposobem na pozbycie się worków pod oczami jest zmiana trybu życia. Niestety jest to czasochłonne i na efekty trzeba trochę poczekać. Podajemy trzy super szybkie sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

3 recepty na zlikwidowanie worków pod oczami

  1. Okład z torebek po herbacie

Herbata może być bardzo pomocna, jeśli chcemy szybko pozbyć się worków pod oczami. Kofeina zawarta w naparze z herbaty, zawiera silne przeciwutleniacze i może zwiększyć przepływ krwi do skóry. Stosowanie okładów z torebek herbaty chroni przed promieniami UV i spowalnia proces starzenia się skóry. Przez badaczy szczególnie polecana do takich zabiegów jest herbata zielona

  1.  Zimny kompres

Zimny kompres może zdziałać cuda, polepszyć wygląd i kondycję skóry pod oczami. Zimny kompres pomaga w zwężeniu naczyń krwionośnych i przynosi ulgę po nieprzespanej nocy. Do zrobienia kompresu idealnie sprawdzą się metalowe łyżki umieszczone wcześniej w lodówce, plasterki zielonego ogórka czy zmoczona szmatka.

  1. Płukanie zatok 

Płukanie zatok nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, ale świetnie wspomaga proces zmniejszania cieni pod oczami. Do płukania zatok potrzebne jest specjalne naczynie, które można kupić w każdej aptece. Do przygotowania płukanki idealnie nada się sól destylowana.

Anna Sacharewicz

autor89@bluewhalepress.pl

Od kilku lat tworzy treści, dzięki którym internet staje się przyjemniejszym miejscem dla użytkowników. Uwielbia historię mody oraz klasyczne i ponadczasowy outfity. W pielęgnacji stawia na naturalne rozwiązania i oraz małe, codzienne rytuały. Po pracy czas spędza głównie na wycieczkach rowerowych. Często można ją spotkać też w vintage shopach.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *