Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne, jeśli mają prezentować się świetnie, muszą być dobrane do kształtu twarzy. Jak to zrobić?

Okulary przeciwsłoneczne obecnie są traktowane nie tylko jako ochrona przed słońcem. Jest to też modny dodatek, który może być wisienką na torcie całej stylizacji. Można dzięki nim wyrazić też swoje „prawdziwe ja”. Dlatego warto zadbać o to, by były dopasowane do kształtu naszej twarzy, wówczas można mieć pewność, że prezentują się idealnie!

Jakie okulary do kwadratowej twarzy?

Osoby o kwadratowym kształcie twarzy charakteryzują się mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi, wyraźną linią szczęki, która ma podobną szerokość jak czoło. Jakie okulary będą się w tym przypadku prezentować najlepiej? Na pewno te z zaokrąglonymi oprawkami, które optycznie złagodzą ostre rysy twarzy. Sprawdzą się tu też okulary przeciwsłoneczne w kształcie tzw. kocich oczu oraz z okrągłymi szkłami. Wystrzegać należy się kanciastych kształtów, które sprawią, że twarz będzie się wydawać jeszcze bardziej kwadratowa i całość nie będzie dobrze wyglądać.

Jak dobrać okulary do owalnej twarzy?

Owalna twarz jest uznawana za idealną. Pasuje do niej niemalże wszystko. Nie bez powodu mówi się, że posiadaczki takiego właśnie kształtu twarzy to prawdziwe szczęściary. Będą doskonale wyglądać zarówno w okularach typu kocie oko, aviatorach, okrągłych, kwadratowych, jak i w tych o wymyślnych kształtach np. serduszkach, wielokątach itp. Takie kobiety mogą z powodzeniem zdecydować się także na zdobione okulary np. z cyrkoniami, kwiatami 3D itp.

A co pasuje do okrągłej twarzy?

Okrągła twarz często wygląda nieco dziecinnie i pulchnie. Dlatego, dobierając do niej okulary przeciwsłoneczne, należy wybierać modele, które nieco wyostrzą rysy. Sprawdzą się tu modele typu cat eye, prostokątne, z kwadratowymi szkłami i wszelkimi kantami i załamaniami. Unikać należy bez wątpienia okularów okrągłych, tzw. hipisowskich much oraz popularnych niegdyś lenonków.

Najlepsze modele okularów do trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz charakteryzuje się szerokim czołem i dość wąską brodą. W tym przypadku należy więc dobierać takie modele okularów, które zrównoważą proporcje twarzy. Dobrym pomysłem będą modele o owalnym kształcie oraz pilotki. Kobiety, które chciałyby nosić modne w ostatnim czasie kocie oczy, powinny zdecydować się na te w nieco łagodniejszej wersji. Zrezygnować należy zaś z oprawek o delikatnym dole i wyrazistej górze oraz tych bez ramek – takie mogłyby jeszcze bardziej podkreślić dysproporcje twarzy.

Zdjęcie główne: Bruno Gomiero/unsplash.com

Justyna Fiedoruk

autor8267@bluewhalepress.pl

Dziennikarka i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku i Podyplomowych Studiów Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Pisanie jest nie tylko jej sposobem na życie, ale i największą pasją. Interesuje się modą i wszystkim, co z nią związane. Oprócz tego jest miłośniczką kulinariów i podróży.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *