Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bieganie to jeden ze sportów, które cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Wiele miast organizuje półmaratony lub maratony, a w szeregu miejscowości znajdują się parki lub ścieżki przystosowane do porannego lub wieczornego joggingu. Nie brakuje również siłowni na świeżym powietrzu wyposażonych w bieżnie.

Jak przygotować się do joggingu?

Aby zacząć biegać, nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu. Najważniejsze będą dla Ciebie wygodne, amortyzujące buty, legginsy z elastycznego materiału, bielizna termiczna lub krótkie spodenki (na przykład w czasie lata), bluzka dobrze pracująca z pocącą się skórą lub bielizna termiczna na górne partie ciała, a w czasie chłodniejszych miesięcy – czapka, rękawiczki, kołnierz i nauszniki. Ten podstawowy sprzęt zapewni Ci nie tylko optymalną temperaturę, ale także wysoki komfort podczas uprawiania sportu. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia do joggingu możesz znaleźć na stronie: https://www.runshop.pl/. Robiąc zakupy, zwróć uwagę na to, by ubrania były dobrze do Ciebie dopasowane, ale jednocześnie zapewniały Ci swobodę ruchów. Z kolei wybierając buty sprawdź, czy są one wiązane (takie modele zapewniają większą stabilność stawów), czy mają amortyzującą podeszwę (tym grubszą, im twardsze będzie podłoże, po którym zamierzasz biegać) oraz odpowiednio wysokie boki (powinny ochraniać kostkę w celu jak najlepszej amortyzacji i minimalizacji ryzyka kontuzji).

Dodatkowe akcesoria dla biegaczy

Jeżeli uprawiasz jogging już jakiś czas i chcesz nieco urozmaicić sobie ulubione trasy, warto postawić na jakościowe słuchawki douszne lub nauszne. Model, na który ostatecznie się zdecydujesz, powinien współgrać z Twoimi preferencjami, warto jednak zwrócić uwagę również na pewne ogólne kwestie. Jeżeli często wybierasz trasy w środku miasta, poruszasz się przy ruchliwych ulicach lub w niebezpiecznych miejscach, zdecyduj się na słuchawki niecałkowicie wygłuszające otoczenie – zapewni Ci to lepszą orientację. Zimą najlepiej sprawdzą się słuchawki nauszne, które nie tylko nie będą zsuwać Ci się z głowy, ale ponadto zapewnią dodatkową ochronę Twoim uszom. Słuchawki na kablu będą zabezpieczone przed zgubieniem się połączeniem z urządzeniem (na przykład smartfonem), z kolei słuchawki bezprzewodowe mogą być wygodniejsze ze względu na brak plączącego się lub zaczepianego dłońmi kabla. 

Poza słuchawkami warto wyposażyć się w smartwatch, który będzie w stanie mierzyć Twoja prędkość, dystans, tętno czy inne parametry. W ramach tych funkcji możesz również używać aplikacji dla biegaczy, które pomogą Ci w wyznaczaniu sobie celów, śledzeniu progresu oraz optymalizowaniu tras. Urządzenia elektroniczne mogą być również bardzo pomocne w trudnych sytuacjach, dlatego nigdy nie zostawiaj w domu telefonu, kiedy wychodzisz na trening.

Zdj. główne: Malik Skydsgaard/unsplash.com

Magdalena Gawior

autor2112@bluewhalepress.pl

Początkująca copywirterka, studentka farmacji. Zaangażowana w tematy związane ze zdrowym stylem życia, pielęgnacją skóry i włosów oraz kosmetykami DIY.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *