Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Halloween już tuż-tuż i z tej okazji szykuje się wiele imprez. Dobrze jest mieć kostium, który wprawi innych w zachwyt. Nie zawsze jednak chcemy wydawać na to pieniądze, bo przecież to inwestycja na najprawdopodobniej jednorazowy kostium. Koniecznie przeczytaj ten artykuł – z niego dowiesz się, w jaki sposób zdobyć kostium halloweenowy niskim kosztem. 

Przejrzyj to, co masz w domu

Czasem nie do końca zdajemy sobie sprawę z zawartości naszych szaf i może się okazać, że w ich wnętrzach znajduje się idealny kostium lub jego część. Pomyśl, za co mogłabyś się przebrać. Myśl kreatywnie i patrz na ubrania jak na materiał do przeróbek. Zawsze możesz przecież połączyć kilka stylów i stworzyć wyjątkową halloweenową kreację!

Zapytaj rodzinę i znajomych

Imprezy na Halloween są bardzo popularne. Bardzo prawdopodobne, że ktoś z Twoich znajomych ma kostium z zeszłego roku, który sprawdzi się idealnie dla Ciebie w tym roku! W ten sposób zaoszczędziłabyś pieniądze i energię na jego poszukiwanie, a mogłabyś je wykorzystać na wykonanie charakteryzacji!

Poszukaj promocji na stronach internetowych

Często na stronach internetowych sklepów organizowane są wyprzedaże. Czasem jest to promocja na całą kolekcję, ale często zdarzają się zniżki jednodniowe na część produktów. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze i kupić kostium halloweenowy za niewielką kwotę. Możesz też pomyśleć o zakupie na przyszły rok – wtedy na kolejną imprezę nie będziesz mieć problemu ze strojem!

Second-hand – to jest to!

Kopalnią wszelkich strojów halloweenowych są lumpeksy! Tam w październiku aż roi się od cudownych kreacji. Każda z nich jest wyjątkowa, a także śmiesznie tania. Możesz zakupić wiele sztuk i mieć kilka opcji na przebranie lub strój na kolejny rok. Pamiętaj, żeby w lumpeksie dokładnie przeglądać asortyment, aby nie pominąć żadnych perełek.

Sprawdź na Vinted

Vinted to portal do sprzedawania odzieży – ludzie wystawiają tam ubrania zalegające w ich szafach. Sprzedają też kostiumy halloweenowe i to często w niskich cenach! Zastanów się, może warto przejrzeć Vinted? W ten sposób można łatwo zaoszczędzić pieniądze!

Poszukaj materiałów i krawcowej 

Jeżeli masz w głowie wizję danego kostiumu, to zastanów się, czy warto szukać go na sklepowych półkach. Lepszym i tańszym rozwiązaniem może się okazać znalezienie potrzebnych materiałów i oddanie ich do krawcowej, która uszyje z nich coś oryginalnego. 

Postaw na charakteryzację 

Nie zawsze kostium musi grać pierwsze skrzypce na imprezie halloweenowej. Jeżeli masz odpowiednie umiejętności, to możesz postawić na charakteryzację. To ona może być punktem głównym Twojego wyglądu tego dnia.

Zdj. główne: Jason Yoder/unsplash.com

Izabela Gębczyk

autor144@bluewhale.pl

Copywriterka śledząca najnowsze trendy oraz wydarzenia na świecie. Uwielbia rozwijać swoje pasje, którymi są makijaż i moda. Kocha smak i zapach kawy z różnych stron świata.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *